VIDEO Trapas najvyššieho rangu! Žreb v Miláne vyvolal obvinenia zo sexizmu, tenisti nechápali čo sa to na móle deje

NETKY.SK • 7 November 2017, 14:37 • 2 min
VIDEO Trapas najvyššieho rangu! Žreb v Miláne vyvolal obvinenia zo sexizmu, tenisti nechápali čo sa to na móle deje

MILÁNO - Žreb nového koncosezónneho výberového podujatia Next Gen ATP Finals pre najlepších tenistov sezóny vo vekovej skupine do 21 rokov v talianskom Miláne vyvolal obvinenia zo sexizmu aj búrlivú diskusiu na sociálnych sieťach. Asociácia tenisových profesionálov (ATP) a sponzorská spoločnosť sa verejne kajali v spoločnom komuniké. Turnaj spoluorganizujú Talianska tenisová federácia (FIT) a národný olympijský výbor CONI.

slovakia

left justify in out

Francúzska wimbledonská šampiónka Amélie Mauresmová na twitteri označila ceremoniál za hanebný a bývalá fedcupová kapitánka Britiek Judy Murrayová, mama popredných hráčov Andyho a Jamieho Murrayovcov, ho vnímala ako príšerný. "Dobrá práca, ATP. Má to byť futuristické podujatie, však? Vrátili sme sa však do bodu nula," ironicky skonštatovala francúzska tenistka Alizé Cornetová. "Poňatie bolo nevkusné a neprijateľné," uznali napádaní, citovala to napríklad aj BBC.

Hráči si žrebovali zaradenie do skupín v spoločnosti modeliek, ktoré mali písmeno určujúce skupinu pod odevom. Jedna zo zúčastnených mala "B" na chrbte pod sakom, Kanaďan Denis Shapovalov sa dozvedel o svojej príslušnosti k "A" tak, že si figurantka zdvihla sukňu zahaľujúcu pravé stehno. Čchung Hje-ona z Kórejskej republiky vyzvali, aby sprevádzajúcej dáme zubami stiahol rukavičku.

"Zámerom bolo pripomenúť veľký význam Milána pre svet módy. Hlboko ľutujeme, ako to napokon vyznelo, a ubezpečujeme, že niečo takéto sa v budúcnosti nezopakuje," uvádza sa v stanovisku ATP a Red Bullu. Podujatie o 1,275 milióna USD sa na tvrdom povrchu v hale Fiera začne v utorok a vyvrcholí v sobotu.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies