VIDEO: Snažil sa vniknúť do Národnej rady SR so sekerou, teraz čelí obvineniam

NETKY.SK • 29 Január 2021, 15:38 • 2 min
VIDEO: Snažil sa vniknúť do Národnej rady SR so sekerou, teraz čelí obvineniam

BRATISLAVA - O mužovi, ktorý sa ozbrojený sekerou snažil vniknúť do budovy Národnej rady sme informovali v stredu popoludní.

slovakia

left justify in out

Policajný hovorca v Bratislave Michal Szeiff informuje o tom, že 22-ročný A.F. z Bratislavy čelí obvieneniu  z trestného činu útoku na orgán verejnej moci v štádiu pokusu v súbehu s prečinom výtržníctva. Mladý bratislavčan sa pokúsil vniknúť do budovy Národnej rady SR (NR SR) so sekerou  bodákom.

 

Szeiff ďalej informuje, že sa obvinený  v stredu 27. januára popoludní násilím pokúšal otvoriť dvere vedúce do priestoru parlamentného vestibulu, ktoré sa mu však z dôvodu ich zabezpečenia nepodarilo otvoriť. Následne sa pokúsil z igelitovej tašky vybrať sekeru, čo mu však znemožnil rýchly zásah príslušníkov Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií rezortu vnútra.

 

Súvisiaci článok: Mladík so sekerou, ktorý sa dobíjal do NR SR, si prišiel s poslancami vybaviť účty

 Ochrankári podľa Szeiffa muža na mieste zadržali a po príchode odovzdali hliadke Policajného zboru (PZ) SR. Tá muža eskortovala na príslušný policajný útvar. „Muž mal pri sebe pri zadržaní sekeru s dreveným poriskom, nôž s pevnou čepeľou s puzdrom zelenej farby, zatvárací nôž čiernej farby a viacero kusov papierikov s menami poslancov a názvami politických strán,“ uviedol Szeiff. V tejto súvislosti podľa neho vykonali policajti bratislavskej krajskej kriminálky na základe súhlasu sudcu prehliadku bytu, v rámci ktorej zaistili ďalšie veci dôležité pre trestné konanie.

 

Súvisiaci článok: Muž so sekerou sa snažil dostať do budovy Národenej rady SR!

Po vykonaní potrebných úkonov policajti obvineného umiestnili v cele policajného zaistenia. Za uvedené konanie mu podľa Szeiffa v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. „Vyšetrovateľom bol spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného,“ dodal hovorca.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies