VIDEO Smetiarske auto v Glasgowe vrazilo do chodcov: Šesť mŕtvych

NETKY.SK • 22 December 2014, 21:00 • 3 min
VIDEO Smetiarske auto v Glasgowe vrazilo do chodcov: Šesť mŕtvych

slovakia

left justify in out

GLASGOW - Pondelňajšia nehoda v centre škótskeho Glasgowa, kde vošlo medzi chodcov smetiarske auto, si podľa polície vyžiadala šesť mŕtvych a najmenej sedem ďalších ľudí utrpelo vážne zranenia.


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Inšpektor Stewart Carle predtým vyhlásil, že vozidlo sa na rušnej ulici vymklo spod kontroly, zatiaľ však nič nenasvedčuje tomu, že by udalosť bola úmyselným činom.

 

Polícia napriek tomu "potrebuje čas na jej prešetrenie". Smetiarske auto zastavil náraz do steny hotela a jeho vodiča, ktorému podľa prítomných ľudí mohlo prísť nevoľno, previezli do nemocnice. Nehoda sa stala v popoludňajších hodinách, keď býva centrum Glasgowa preplnené vzhľadom na vrcholiace predvianočné nákupy.

 

 

Na mieste zasahovali desiatky sanitiek, policajných a hasičských vozidiel. Okolité ulice boli aj niekoľko hodín po nehode uzavreté.

 




Autor: Redakcia Netky



Netky počítadlo prazdniny
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies