VIDEO Škandál v českom parlamente! Počas rokovania sa strhla bitka!

NETKY.SK • 21 Január 2021, 22:58 • 2 min
VIDEO Škandál v českom parlamente! Počas rokovania sa strhla bitka!

BRATISLAVA/PRAHA - Rokovanie Poslaneckej snemovne českého parlamentu vo štvrtok narušila potýčka medzi nezaradeným poslancom Lubomírom Volným a niekoľkými ďalšími poslancami.

slovakia

left justify in out

Najprv urážal kolegov 

Bitka sa strhla počas rokovania o predĺžení núdzového stavu po tom, ako Volný hovoril bez rúška, urážal kolegov a napadol podpredsedu Snemovne Tomáša Hanzela z ČSSD, ktorý zasadnutiu predsedal. Incident bude riešiť mandátový a imunitný výbor i polícia, informuje spravodajský portál iDNES.cz.

 

img

 

Incident 
Volný, ktorý presadzuje ukončenie núdzového stavu, počas rokovania predstúpil dvakrát pred rečnícky pult, pričom v oboch prípadoch nemal rúško. Keď mu po druhý raz Hanzel po varovaní, aby "hovoril k veci", vypol mikrofón, Volný sa vydal za ním a dožadoval sa slova.

 

 

Následne sa strhla potýčka. Volný sa bil aj s predsedom sociálnych demokratov v Snemovni Janom Chvojkom, ktorý prišiel Hanzelovi na pomoc.

 

Možný trestný čin 

Predseda dolnej komory českého parlamentu Radek Vondráček Volného vypovedal zo sály. Podľa neho sa mohol Volný napadnutím poslanca dopustiť trestného činu.

 

img


Volný nerezignuje na svoj mandát a vyjadril sa, že sa cíti ešte viac povolaný k zastupovaniu ľudí nesúhlasiacich so súčasnou situáciou.

 

Nebol jediný bez rúška
V Snemovni bez rúška pritom Volný nevystupoval sám. Horné dýchacie cesty nemal prekryté aj ďalší nezaradený poslanec Marian Bojko. V súvislosti s možným porušením hygienických opatrení sa poslancami zaoberá polícia.

 

img


Po potýčke rokovanie pokračovalo. Poslanci napokon odsúhlasili predĺženie núdzového stavu do 14. februára.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies