VIDEO Protest proti vláde: Bratislavskí policajti zadržali 12 osôb, zranila sa policajtka!

NETKY.SK • 23 November 2013, 10:05 • 2 min
VIDEO Protest proti vláde: Bratislavskí policajti zadržali 12 osôb, zranila sa policajtka!

BRATISLAVA - Polícia počas protestného zhromaždenia Berieme si späť svoju krajinu, ktoré sa dnes koná v Bratislave, zadržala 12 osôb.

slovakia

left justify in out

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, osoby zadržali aj v súvislosti s tým, že mali pri sebe tzv. chladné zbrane (nože, dýky, boxery).

Počas piatkovej (22.11.) demonštrácie proti verejnoprávnym médiám v centre Bratislavy utrpeli zranenia tri osoby, jednou z nich bola policajtka. "Poranenia si vyžiadali u každej z nich ošetrenie. Doposiaľ predviedli na políciu celkom 18 osôb," informovala v piatok v noci bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Asi 150 demonštrantov sa po 19.00 h presúvalo ulicami centra naďalej po cestách. "Táto skupina ľudí opätovne viackrát nerešpektovala výzvy polície, aby opustila cestnú komunikáciu a využívala chodník pre chodcov," dodala hovorkyňa. Podľa Kurucovej prebiehalo ohlásené zhromaždenie na Hodžovom námestí pokojne. Problémy nastali až pri presune z Hodžovho námestia k Šafárikovmu námestiu. "Skupina asi 200 osôb napriek výzvam polície blokovala cestnú komunikáciu, a to až dovtedy, keď vošli na pôdu Univerzity Komenského v Bratislave na Šafárikovom námestí," uviedla Kurucová.

Po vstupe na akademickú pôdu mali podľa informácií polície niektoré osoby žiadať od vrátnika, aby ich vpustil do ďalších priestorov univerzity, pričom sa mu mali vyhrážať. "Tieto osoby policajti zadržali," informovala Kurucová. 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies