Vianočné sviatky si užijú aj Žbirka, Peteraj, Vondráčková a Malátný

NETKY.SK • 24 December 2014, 12:41 • 2 min
Vianočné sviatky si užijú aj Žbirka, Peteraj, Vondráčková a Malátný

BRATISLAVA - Poprední slovenskí aj českí interpreti budú mať o pár dní za sebou ďalší a v prípade väčšiny aj úspešný rok. Celoročný kolotoč v hudobnom a zábavnom biznise radi vymenia za chvíle pokoja počas vianočných sviatkov. Zhodli sa na tom Miro Žbirka, Kamil Peteraj, Helena Vondráčková aj Michal Malátný.

slovakia

left justify in out

„Vianoce sú pre mňa relax, aj si ešte spomeniem na momenty zo skončeného turné. My sme vždy na Vianoce u Katkiných rodičov, kde ma nikto netrápi prácami v kuchyni, ale aj ja pomôžem. Stresu je dosť až do 23. decembra, tak chcem Vianoce bez stresu,“ povedal pre TASR Miro Žbirka. Vianoce u Žbirkovcov mali už v auguste. Vysvetlenie je jednoduché, v auguste nakrúcali videoklip k piesni Vianočná (O prímerí), ktorý si fanúšikovia nájdu na novom DVD albume The Best Of Video & Rarity. „Niektoré obrázky sme nakrúcali u nás na chalupe, tak som v lete musela ozdobiť aj vianočný stromček, len som mala obavu, aby k nám neprišli susedia, čo by si pomysleli,“ doplnila Mekyho manželka Katka Žbirková.
     

„Naše Vianoce budú konvenčné, budeme doma, máme malú vnučku, budeme sa z nej tešiť. My sme boli vždy orientovaní na Vianoce trávené doma, nikam necestujeme. Zatvoriť dvere, pustiť si krásnu hudbu, niečo dobré zajesť, to je ten najlepší spôsob. K Vianociam patrí hlavne baroková hudba, krásne slovenské koledy, to je taký čas, keď si to môže človek užiť v pokoji. Keď už počúvať koledy, keď nie na Vianoce. Je veľa nádhernej hudby, ktorá bola inšpirovaná vianočným pokojom. A my si tie sviatky vieme predĺžiť až do Troch kráľov,“ uviedol pre TASR textár a básnik Kamil Peteraj. 
     

„Vianoce pre mňa znamenajú čas pokoja. Nenechávam sa strhnúť predvianočným naháňaním. Tiež budem kupovať darčeky, zdobiť dom, piecť, koláče dostanem, pretože mám báječnú kamarátku na Morave, ktorá ma tým zásobuje a pečie skvele. Budeme jeden deň s celou rodinou, vždy prídu k nám. Neďaleko nášho domu v Kytíne v lese je nádherná „hospůdka“, ktorá sa volá Malá svätá hora, vedľa nej je kaplnka, je to veľmi romantické, tam ma aj manžel požiadal o ruku, tam si počas sviatkov urobíme prechádzku s rodinou,“ povedala pre TASR speváčka Helena Vondráčková. 
     

„My sme ten najkrajší darček dostali, narodila sa nám druhá dcérka Frida. My Vianoce oslavujeme tak, že si Štedrý deň urobím už o deň skôr, aby sme ten pravý Štedrý deň mohli iba ležať na gauči, dávať si sladkosti, pozerať rozprávky a užívať si darčeky. Nám bolo vždy ľúto, že po Štedrom dni sme druhý deň ráno sme sadali do auta a išli sme za príbuznými, rodičmi, tetuškami, bratrancami. Tak sme si to vymysleli, že ten jeden deň si urobíme iba pre nás. Tieto Vianoce budeme na gauči už ako veľká štvorčlenná rodina,“ uviedol líder kapely Chinaski Michal Malátný.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies