Veselá, ale premyslená pieseň. To je Plastic Flowers od Lenny

NETKY.SK • 16 Júl 2022, 17:00 • 2 min
Veselá, ale premyslená pieseň. To je Plastic Flowers od Lenny

Nie je to tak dávno, čo jeden z najvýraznejších hlasov českej hudobnej scény – speváčka Lenny – vydala chytľavý singel live. laugh. cry aj s filmovým videoklipom v hlavnej úlohe so Sarou Sandevou.

slovakia

left justify in out

A keďže je koncertná sezóna v plnom prúde, Lenny prichádza s ďalšou piesňou z pripravovaného albumu, tentoraz s uvoľneným hitom Plastic Flowers, ktorý vznikol spontánne pri natáčaní v Berlíne. Videoklip, ktorého sa opäť ujal režisér a videomaker Ondřej Kudyn, vznikal pri fotení v ateliéri Cash Only s Benediktom Renčom a má, rovnako ako track, príjemnú a pohodovú atmosféru.

 

img

 

Hravá pieseň  Plastic Flowers rozpráva príbeh čerstvo rozídeného páru.

 

 „Ja túto pesničku od začiatku vnímam ako zábavnú a slobodomyseľnú. Má ale naviac strašne zaujímavú pointu. Je to príbeh, ktorý sa odohráva po rozchode páru,“ približuje Lenny„Dievča už na svojho partnera nečaká, už dávno mu neverí a už vôbec sa naňho nespolieha. Zvykol jej nosiť kvety a keďže šetril, neboli pravé, ale umelé. Humorné na celom príbehu je to, že sú to práve umelé kvetiny, ktoré na rozdiel od ich lásky vydržia večnosť,“ dodáva 28-ročná speváčka.

 

Singel pritom pôvodne vznikol ako vtip, keď speváčka nahrávala piesne na nový album. Hlavný producent Isa Azier ju vtedy zoznámil s Graysonom Finleym, nemeckým interpretom vystupujúcim pod prezývkou Bonaparte. 

 

„Bonaparte je človek sršiaci nápadmi a energiou a okamžite začal vtipkovať: ,Kam dnes pôjdeme na obed? Čo tak na ázijské trhy? Tam majú všetko, najeme sa a naspäť si donesieme aj umelé kvetiny.‘ Nápad na pesničku môže začať aj slovnou hračkou,“ hovorí s úsmevom Lenny.

 

img

 

Jednoduchý, ale zábavný videoklip si vrátane set designu vymyslela sama speváčka. Vizuál tak vznikal pri fotení s renomovaným fotografom Benediktom Renčom, nakrútenie snímky Lenny opäť zverila Ondřejovi Kudynovi.

 

 „Páčila sa mi predstava, že by bol klip spontánny, akoby niekto prišiel na fotenie, len-tak zobral kameru a začal ma točiť,“ vysvetľuje Lenny„Celý tím, vrátane makeup artistky Hristiny Georgievskej a stylistu Honza Pokorného, nám ochotne pomáhal, samotný Ben s nami riešil ideálne svetlo pre nakrúcanie. Skrátka ma veľmi potešilo, ako sme pre to boli všetci zapálení!“ uzatvára s nadšením mnohonásobná držiteľka Ceny Anděl.

 

Možno vás zaujme: Po dvoch knihách o Dežovi Hoffmannovi – konečne film
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies