Verejný dlh Nemecka dosiahne tento rok nový historický rekord

NETKY.SK • 20 December 2010, 13:04 • 2 min
Verejný dlh Nemecka dosiahne tento rok nový historický rekord

Verejný dlh Nemecka dosiahne tento rok nový historický rekord - Svet Dlh nemeckej spolkovej vlády dosiahne v tomto roku nový rekord. A to aj napriek neočakávane razantnému oživeniu ekonomiky, ktoré malo pozitívny vplyv na verejné financie, informovalo dne

slovakia

left justify in out

Dlh nemeckej spolkovej vlády dosiahne v tomto roku nový rekord. A to aj napriek neočakávane razantnému oživeniu ekonomiky, ktoré malo pozitívny vplyv na verejné financie, informovalo dnes nemecké ministerstvo financií.
      Najväčšia európska ekonomika si tento rok musela zobrať nové úvery v celkovej hodnote takmer 50 miliárd eur, čo je približne o 30 miliárd eur menej, než sa pôvodne predpokladalo, uvádza sa v mesačnej správe ministerstva financií. Verejný dlh však aj tak vyskočí na nové historické maximum.
      "Vláda bude musieť napriek tomu zaznamenať najvyššiu úroveň zadlženosti v dejinách spolkovej republiky." Podľa ministerstva je dôvodom boj proti následkom hospodárskej a finančnej krízy.
      Združenie nemeckých daňových poplatníkov (Bund der Steuerzahler, BdSt) odhaduje terajšiu úroveň dlhu na približne 1,7 bilióna eur. Eurostat, štatistický úrad EÚ, zasa tvrdí, že na konci tohto roka dosiahne dlh spolkovej vlády 1,9 bilióna eur alebo 75,4 % hrubého domáceho produktu (HDP).

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies