Venezuelský prezident naznačil možnosť konca diplomatických vzťahov s USA

NETKY.SK • 29 December 2010, 11:44 • 2 min
Venezuelský prezident naznačil možnosť konca diplomatických vzťahov s USA

Venezuelský prezident naznačil možnosť konca diplomatických vzťahov s USA

slovakia

left justify in out

Venezuelský prezident Hugo Chávez odporučil dnes Spojeným štátom, aby vypovedali venezuelského veľvyslanca z Washingtonu, ak im vadí, že Caracas nebude súhlasiť s vymenovaním amerického diplomata Larryho Palmera za veľvyslanca USA vo Venezuele.
      Chávez vyhlásil, že on osobne nepripustí, aby sa Palmer stal veľvyslancom v Caracase. "Ak americká vláda chce vypovedať nášho veľvyslanca, nechajme ju, nech tak urobí," uviedol venezuelský prezident.
      Chávez okrem toho povedal, že, ak USA budú chcieť prerušiť diplomatické vzťahy, "nech tak urobia". "Americká vláda sa nám vyhráža, že prijme odvetné opatrenia. Nuž, nechajme ich robiť, čo chcú, ale ten človek (Palmer) do Venezuely nepríde," uviedol Chávez v televíznom príhovore.
      Biely dom opakovane zdôraznil, že pevne stojí za svojou nomináciou na veľvyslanca v Caracase, ktorým by sa mal stať Palmer. Čaká sa už len na jeho schválenie v Senáte.
      Palmer nahneval Cháveza, keď vyjadril podozrenie, že kolumbijskí povstalci nachádzajú útočisko vo Venezuele. Diplomat okrem toho podotkol, že vo venezuelskej armáde panuje zlá morálka.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies