Venezuelský prezident možno nepríde na Valné zhromaždenie OSN, obáva sa atentátu

NETKY.SK • 19 September 2018, 06:48 • 2 min
Venezuelský prezident možno nepríde na Valné zhromaždenie OSN, obáva sa atentátu

CARACAS - Venezuelský prezident Nicolás Maduro vyhlásil, že možno zruší plánovanú cestu na Valné zhromaždenie OSN v New Yorku. Obáva sa, že sa ho jeho protivníci pokúsia v zahraničí zabiť.

slovakia

left justify in out

Maduro na utorňajšej tlačovej konferencii uviedol, že plánoval na budúci týždeň vystúpiť na pôde Valného zhromaždenia OSN, aby bojoval proti tomu, čo nazval nenávistnou kampaňou proti jeho socialistickej vláde. K tomu ale dodal, že jeho protivníci, ktorých podporujú USA, naďalej hľadajú spôsoby, ako ho odstrániť. "Stále zvažujem, či ísť na Valné zhromaždenie OSN, pretože, ako viete, chcú ma zabiť," povedal Maduro.

 

Maduro sa nezúčastnil Valného zhromaždenia OSN od roku 2015. V auguste sa stal údajne terčom pokusu o atentát. Dva drony naložené plastickými trhavinami vybuchli neďaleko Madura v čase, keď mal 4. augusta prejav na vojenskej slávnosti. Niekoľko vojakov utrpelo zranenia. Maduro uviedol, že úrady zatkli 25 ľudí zapojených do sprisahania.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies