Veľkú cenu Austrálie zrušili krátko pred prvým tréningom

NETKY.SK • 13 Marec 2020, 07:08 • 2 min
Veľkú cenu Austrálie zrušili krátko pred prvým tréningom

MELBOURNE - Už aj svet najrýchlejších štyroch kolies si uvedomil globálnu hrozbu koronavírusu. Nová sezóna pretekov formuly 1 sa napokon nezačne podľa plánu tento víkend v austrálskom Melbourne.

slovakia

left justify in out

Hrozba ďalšieho šírenia respiračného ochorenia COVID-19 napokon prinútila organizátorov v súčinnosti s vedením efjednotky aj predstaviteľmi Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) zrušiť preteky. Stalo sa tak len niekoľko hodín pred tým, čo sa mali uskutočniť prvé tréningy. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FORMULA 1® (@f1),

 

Možno sa preteky uskutočnia neskôr

Ľudia už doslova stáli za plotom, aby si pozreli prvé tréningové jazdy. O čosi neskôr sa dozvedeli, že im vrátia peniaze za kúpené vstupenky. Na okruhu v Albert Parku sa počas štyroch dní očakávala účasť až 300 000 fanúšikov. Organizátori nevylúčili, že sa preteky v Mebourne môžu uskutočniť v neskoršom termíne.

"Bola to plynulá diskusia a správne rozhodnutie. Všetci sme sklamaní. Dospeli sme však k záveru, ktorý musel prísť," uviedol šéf formuly Chase Carey.

 

"Bavili sme sa o vzniknutej situácie už minulý týždeň, neprišlo to teda ako blesk z jasného neba. Z prvých rozhovorov vyplynulo, že tímy chcú súťažiť v Austrálii. Teraz nastal obrat v ich uvažovaní," doplnil na vysvetlenie.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FORMULA 1® (@f1),

 

Člen McLarenu pozitívny na koronavírus
Úradujúci majster sveta Lewis Hamilton podrobil pôvodné konanie zainteresovaných ostrej kritike. Šesťnásobný britský šampión okrem iného vyhlásil, že "peniaze sú kráľom", preto sa organizátori nechcú vzdať VC Austrálie. "Nie je to pravda. Inak by sme neprijali rozhodnutie o zrušení pretekov," reagoval na Hamiltona Carey.

 

Z pretekov sa už skôr odhlásil jeden z najtradičnejších tímov. Dôvodom bol pozitívny test na koronavírus. Teraz musí zostať v karanténe 14 dní v jednom z hotelov v Melbourne.

 

McLaren v Melboune na trati neuvidíme

 

To isté platí aj o ďalších 14 zamestnancoch tohto britského tímu. Ostatní zamestnanci sa zrejme vrátia na Britské ostrovy, ale po dobu 14 dní v dôsledku preventívneho opatrenia nemôžu navštíviť ústredie spoločnosti McLaren. Na koronavírus testovali aj štyroch zamestnancov amerického tímu Haas. Ich vzorky boli negatívne,

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FORMULA 1® (@f1),

 

Vietnamská premiéra v Hanoji 5. apríla je tiež otázna
Svetový šampionát formuly 1 mal mať v roku 2020 až dvadsaťdva zastávok. Už skôr bolo rozhodnuté, že v pôvodnom termíne 19. apríla sa neuskutoční Veľká cena Číny v Šanghaji a Veľká cena Bahrajnu naplánovaná na 22. marca bude zrejme pred prázdnymi tribúnami, ak vôbec bude.

 

Vietnamská premiéra v Hanoji 5. apríla je tiež otázna. Nedá sa vylúčiť, že formula 1 začne sezónu až 3. mája v holandskom meste Zandvoort. Zodpovední ľudia by sa k tomu mali vyjadriť v najbližších dňoch.


Vzhľadom na cestovné obmedzenia v dôsledku celosvetovej pandémie zapríčinenej koronavírusom, ktoré sa týkajú najmä tímov z Talianska, športový riaditeľ formuly 1 Ross Brawn povedal: "Ak sa členom niektorého z tímov zakáže vstúpiť do krajiny, nemôžeme mať preteky. Všetko ostatné by bolo neférové konanie."twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies