Väčšia časť požiaru v Zlatých Klasoch je už pod kontrolou

NETKY.SK • 1 August 2013, 17:57 • 2 min
Väčšia časť požiaru v Zlatých Klasoch je už pod kontrolou

BRATISLAVA - Väčšia časť požiaru nelegálnej skládky pneumatík pri obci Zlaté Klasy v okrese Dunajská Streda je už pod kontrolou. Plamene už hasiči uhasili, zameriavajú sa len na dymiace miesta, informoval o tom Marián Hruška z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

slovakia

left justify in out

Pravdepodobne budú na mieste zasahovať do večerných hodín, no Hruška nevedel presne povedať, či skončia dnes alebo až v piatok. "Pracovníci z Kontrolného chemického laboratória Nitra nenamerali zvýšenú koncentráciu nebezpečných látok v ovzduší," informoval. Zároveň dodal, že obyvateľov požiar neohrozuje, nezranil sa nikto z obyvateľov ani z hasičov, ktorí zasahujú.

Požiar na nelegálnej skládke pri obci Zlaté Klasy v okrese Dunajská Streda už preveruje aj polícia. Ako ďalej informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová (článok si môžete prečítať TU), skládka začala horieť z doposiaľ presne nezistených príčin o 3:00. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Ak v priebehu vyšetrovania vyjdú najavo nové skutočnosti, prípad môže byť prekvalifikovaný na iný trestný čin. V tomto štádiu vyšetrovania nie je možné podať bližšie informácie. Polícia v súvislosti s požiarom spomalila v tomto úseku cestnú dopravu.

Dnes ráno o 3:00 začala horieť nelegálna skládka pneumatík pri obci Zlaté Klasy v Dunajskostredskom okrese. Na mieste zasahujú príslušníci z hasičskej stanice v Šamoríne. Skládka má dĺžku 120 a šírku 60 metrov, jej výška bola asi osem metrov. Na požiarovisko povolali aj jednotky z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Dunajskej Strede, hasičov z Okresného riaditeľstva HaZZ v Galante a Pezinku aj posily hasičov zo Zlatých Klasov, Hubice a Štvrtka na Ostrove. Veliteľ zásahu si už ráno vyžiadal k zásahu Kontrolné chemické laboratóriá Nitra. Jednotka po príchode na miesto začala s meraním koncentrácií nebezpečných látok v ovzduší. Ranné merania v obci Zlaté Klasy nezistili únik nebezpečných látok do ovzdušia a jednotka sa následne presunula na ďalšie merania do obce Hubice.



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies