V uliciach Bratislavy dnes protestovali odborári, nepáči sa im úpadok sociálnej stránky štátu

NETKY.SK • 26 Jún 2021, 15:52 • 2 min
V uliciach Bratislavy dnes protestovali odborári, nepáči sa im úpadok sociálnej stránky štátu

BRATISLAVA - Odborári dnes v Bratislave protestovali proti "rozvratu sociálneho štátu".

slovakia

left justify in out

Zhromaždenie zorganizoval Odborový zväz KOVO, ktorý na sociálnej sieti uvádza, že predstavitelia vládnych koaličných strán pri kreovaní vlády 5.marca 2020 vyhlásili, že "Naša prípadná vláda nebude rušiť zavedené sociálne opatrenia".

 

 

Poukázali na negatíva 

Avšak podľa odborárov je skutočnosť odlišná. Poukázali pritom na zrušenie obedov pre deti zadarmo, 13. dôchodkov, dôchodkového stropu v 64 rokoch, na zrušenie nezdaňovania 13. a 14. platov či zrušené rozširovanie kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa. Ďalej poukázali na zníženie minimálnej mzdy.

 

img


"V nápadoch tejto antisociálnej vlády sú aj ďalšie opatrenia, ktoré budú mať neblahý dopad na zamestnancov a ich rodiny - vysoký dlh štátu, návrhy na zvýšenie DPH, majetkových daní, daňovo-odvodová reforma, ale aj ďalšie obmedzenia, ktoré sa ukrývajú v Sulíkových kilečkách," konštatovali na sociálnej sieti.

 

Odborári protestovali od 13:00 pred Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, neskôr sa presunuli na Námestie SNP v Bratislave. Na protestoch sa zúčastnili aj niektorí predstavitelia strany Smer - sociálna demokracia.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies