V Trnave zafinancujú obnovu národnej kultúrnej pamiatky meštiansky dom Pracháreň

NETKY.SK • 10 Marec 2024, 10:30 • 2 min
V Trnave zafinancujú obnovu národnej kultúrnej pamiatky meštiansky dom Pracháreň

Revitalizácia môže začať až potom, čo bude mestu zo strany Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky doručená podpísaná Zmluva o poskytnutí prostriedkov mechanizmu z Plánu obnovy.

slovakia

left justify in out

Mestom bola zmluva podpísaná už 31. januára 2024 a odoslaná na ministerstvo. Na doručenie podpísanej zmluvy zo strany ministerstva a nadobudnutie jej účinnosti sa stále čaká. Podľa informácií mesta by sa tak malo stať v budúcom týždni. Následne môžu byť začaté stavebné práce.

Termín realizácie stavebných prác je naplánovaný na 12 mesiacov. V aktuálnej situácii je časový harmonogram projektu plánovaný na obdobie od marca 2024 do februára 2025.

Výsledkom obnovy a revitalizácie kultúrnej pamiatky meštiansky dom Pracháreň je zlepšenie stavebnotechnického stavu budovy, pričom sa zlepší aj jej energetická hospodárnosť. Revitalizáciou meštianskeho domu Pracháreň predĺžime jeho životnosť, zachováme kultúrne dedičstvo a rozšírime možnosti opätovného využívania tejto ikonickej budovy obyvateľom mesta a širšej verejnosti.

Nový objekt bude rekonštruovaný pre účely divadla pre deti a mládež, ktoré bude prevádzkovať mesto. Sála sa bude nachádzať v časti objektu od Radlinského ulice. Divadlo bude mať sálu s kapacitou osemdesiat divákov.

    twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Rastislav Čižmár
Zdroj: Mesto Trnava, Foto: Vizualizácia zrevitalizovaného meštianskeho domu Pracháreň. (www.trnava.sk)

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies