V susednej ČR prešiel zákon o ochrane vlastného života zbraňou

NETKY.SK • 18 Jún 2021, 19:39 • 2 min
V susednej ČR prešiel zákon o ochrane vlastného života zbraňou

PRAHA - Poslanci českého parlamentu v piatok schválili ústavné zakotvenie práva brániť sa aj druhých zbraňou. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz s tým, že tak spravili v treťom čítaní. Novelu musí ešte formálne schváliť Senát a podpísať prezident.

slovakia

left justify in out

Dané doplnenie Listiny základných práv a slobôd vlani Poslaneckej snemovni predložil Senát. Listina základných práv a slobôd by podľa Senátu mala po novom obsahovať ustanovenie, že "právo brániť život svoj či život iného človeka i so zbraňou je zaručené za podmienok, ktoré stanoví zákon".

 

Podľa senátorov tiež posilní pozíciu Česka pri rokovaniach o ďalších unijných reguláciách.

 

img


Novela zavádza dve nové kategórie zbraní. Zbrojné pasy budú ale naďalej platiť desať rokov. Polícia bude najmenej raz za päť rokov preverovať, či držiteľ preukazu spĺňa zákonné podmienky.

Ako pripomínajú Novinky.cz, novela vychádza z petície, ktorú podpísalo viac ako 100-tisíc ľudí, medzi nimi aj ústavných činiteľov. Poľovníci a ďalší majitelia zbraní ňou reagovali na snahu Európskej komisie obmedziť vlastníctvo zbraní.

Strana Vlasť sa vyjadruje ohľadom držby a používania strelných zbranítwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies