V strane Za ľudí sa nevedia dohodnúť na novom podpredsedovi

NETKY.SK • 03.07 • Čítanie 2 min

BRATISLAVA – Strana Za ľudí stále nemá kandidáta do funkcie podpredsedu Národnej rady SR (NR SR).

slovakia

left justify in out

Informovalo o tom tlačové oddelenie strany, meno kandidáta plánujú oznámiť po tom, ako sa na tejto nominácii zhodne vedenie strany a jej orgány.

Post podpredsedu parlamentu je neobsadený od konca mája, keď poslanci do funkcie nezvolili Tomáša Lehotského (Za ľudí). V tajnej voľbe získal 75 hlasov, pričom na zvolenie za podpredsedu NR SR je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny hlasov všetkých poslancov, teda 76.

 

Lehotský mal nahradiť Juraja Šeligu (Za ľudí), ktorý oznámil svoj odchod z funkcie po tom, ako spolu so straníckou kolegyňou Janou Žitňanskou a bratislavským županom Jurajom Drobom (SaS) porušili zákaz vychádzania, keď do noci sedeli v podniku Klub pod lampou.
 

Prečítajte si tiež: Piati podpredsedovia strany Za ľudí vyzvali Remišovú, aby ďalej nepokračovala v eskalovaní konfliktu v strane

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona