V Snemovni českého parlamentu sa zrejme šnupal kokaín. Našli ho na pánskych toaletách

NETKY.SK • 29 Máj 2024, 17:46 • 2 min
V Snemovni českého parlamentu sa zrejme šnupal kokaín. Našli ho na pánskych toaletách

PRAHA - V Snemovni českého parlamentu sa zrejme šnupal kokaín. Ochranná služba Snemovne to zistila ešte v januári 2023, keď jej členovia na pánskych toaletách našli papierik so zvyškom bieleho prášku.

slovakia

left justify in out

 

Vedenie Snemovne o incidente neinformovali. Ani s pomocou kamerových záznamov sa im nepodarilo zistiť, kto drogu na toaletu priniesol. Podrobnosti o prípade priniesol v stredu server Seznam Zprávy.

Nález sa objavil v čase dlhých opozičných obštrukcií, keď poslanci museli absolvovať aj nočné rokovania. Členovi ochranky, ktorého kancelária susedí s pánskou toaletou, bolo podľa servera podozrivé, že spoza steny sa niekoľkokrát za noc ozývalo podozrivé klopkanie. Na splachovači jedného zo záchodov potom polícia našla papierik.

"Môžeme potvrdiť, že príslušníci Ochrannej služby PČR vo vami uvedenom období na jednej z toaliet Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR objavili, na základe svojej vlastnej činnosti a monitoringu diania v tomto chránenom objekte, prázdny papierik, ktorý zaistili," potvrdil serveru hovorca ochrannej služby Tomáš Procházka. Následné skúmanie podľa neho ukázalo, že papierik mohol obsahovať drogu.

Podľa webu Seznam Zprávy ochranka zaistený papierik odviezla do svojho sídla na Hradčanoch a urobila test, ktorý potvrdil prítomnosť kokaínu. Polícia incident spísala do interného systému, ale vedenie Snemovne o ničom neinformovala. Toaleta sa podľa servera nachádzala blízko kancelárie predsedníčky PSP Markéty Pekarovej Adamovej.

V stredu polícia na sociálnej sieti X k prípadu dodala, že ochranka krátko po náleze prezrela záznamy z bezpečnostných kamier, ale ani tie neodhalili človeka, ktorý papierik priniesol. Vysvetlili to tým, že ide o značne frekventované miesto. Ochranná služba vtedy dostala pokyn na zvýšenú ostražitosť, žiadny podobný incident sa však podľa polície už neskôr nestal.

Vedenie ochranky prípad vyhodnotilo tak, že nešlo o trestný čin, ani priestupok, lebo množstvo nájdenej drogy bolo minimálne a keďže nikomu nehrozilo nebezpečenstvo, nebolo potrebné nikoho informovať. Pekarová Adamová potvrdila, že o prípade nevedela. Podľa jej slov ho však nechce zľahčovať a obráti sa na vedúceho Kancelárie PSP s tým, aby zistil podrobnosti.

       twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: TASR, Seznam Zprávy, Foto: Reuters/Petr Josek
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies