V Senici na jar veľké zmeny, Kostelník: Chceme zbierať body

NETKY.SK • 25 Február 2015, 10:57 • 2 min
V Senici na jar veľké zmeny, Kostelník: Chceme zbierať body

SENICA - Futbalová fortunaligová jar 2014/2015 sa bude v FK Senica niesť v duchu veľkých zimných zmien. Zo Záhoria odišli prezident Viktor Blažek, tréneri Pavel Hapal aj Oto Brunegraf či hráčska klubová ikona Juraj Piroska. Pred vedením i novým koučom Jozefom Kostelníkom stojí náročná úloha minimálne potvrdiť jesennú tretiu priečku v tabuľke, ktorá by Senici opäť zaistila účasť v pohárovej Európe.

slovakia

left justify in out

Na stredajšej tlačovej konferencii pred štartom jari priblížil zmeny v kádri i realizačnom tíme športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo. "Nastali zmeny. Odišiel doterajší prezident klubu Viktor Blažek, ktorý zamieril do Trnavy. Zmeny nastali i v realizačnom tíme. Do reprezentačnej 21-ky odišli Pavel Hapal a Oto Brunegraf. Naspäť do mládeže sa vrátil Jozef Dojčan. Trénerskú trojicu nahradili Jozef Kostelník, hlavný tréner, Luboš Lukáč, asistent a do úlohy asistenta v prvom tíme sa vrátil i Eduard Pagáč. V samotnom kádri sa udialo takisto niekoľko zmien. Stratou pre tím bude najmä odchádzajúci Juraj Piroska, ktorý zamieril do kazašského FC Kaysar, no odišli i ďalší členovia základnej zostavy – Róbert Mazáň a Juraj Chvátal. Naopak, posilou pre tím je nepochybne Jozef Dolný, ktorého sme získali z Prešova," citovala Vrťa oficiálna webová stránka Senice.

 

Po odchádzajúcom koučovi Záhorákov Pavlovi Hapalovi prebral trénerské kormidlo Jozef Kostelník, pre ktorého je senická trénerská stolička vôbec prvou v najvyššej futbalovej súťaži. Hlavný kormidelník tímu naznačil i ambície klubu pred nadchádzajúcou jarnou časťou Fortuna ligy. "Je to pre mňa nová výzva. Našou ambíciou je v prvom rade hrať pekný futbal, ktorý by sa divákom páčil. Samozrejme, chceme i vyhrávať a zbierať body. V príprave sme odohrali 11 stretnutí. Je pravda, že len tri sme z toho vyhrali, no v žiadnom sme neťahali za kratší koniec. Výsledky úplne neodrážajú našu hru. V zápasoch sme neboli slabším súperom. Často sme prehrali len o gól. Na ligu sa tešíme, až jej začiatok nám ukáže, ako sme pripravení," povedal pre fksenica.eu kormidelník Záhorákov.

 

Staronovým kapitánom Senice je Tomáš Kóňa. Jednohlasne si ho zvolila kabína. Prvé kolá však pravdepodobne Kóňa pre doliečovanie zranenia kolena vynechá. "Prakticky až po návrate z Turecka som začal trénovať spolu s mužstvom. Každým dňom sa však cítim lepšie a lepšie. Za kabínu môžem povedať, že sa už tešíme na ligu," uviedol Kóňa, ktorého zástupcom sú Lukáš Opiela a Petr Pavlík. Ofenzívny stredopoliar Jan Kalabiška dokázal na jeseň streliť 9 ligových gólov. Jeho streleckú formu bude potrebovať mužstvo aj na jar. Z tímu však odišiel jeho dvorný nahrávač Piroska, s ktorým tvorili úderný senický tandem. Najdôležitejšie bude podľa Kalabišku dobre odštartovať, veľa naznačí prvý zápas jarného 20. kola v Ružomberku. "Všetci sme plní očakávania. Veríme, že zúročíme to, čo do nás tréner hustil celú prípravu a že odštartujeme dobre," vyjadril sa Kalabiška s tým, že v Ružomberku chce Senica bodovať: "S troma bodmi a dobrou hrou by bola maximálna spokojnosť, s bodom a dobrou hrou by sme sa uspokojili asi tiež."

 

V Senici by privítali výraznejšiu podporu zo strany mesta. "Za 5 rokov dalo mesto do futbalu len 10-tisíc eur. V porovnaní s ostatnými klubmi je to dosť žalostné. A to môžeme smelo povedať, že robíme mestu najlepšiu reklamu. Keď sa dnes spýtate niekoho, či pozná Senicu, odpovie, že tam sa hrá liga. Momentálne je v Senici vyše 300 detí, ktoré platia symbolické poplatky vo výške 5 eur mesačne. Futbal sa v Senici robí dobre, veríme, že nové vedenie mesta bude k nám ústretovejšie ako staré," povedal Vrťo.

 

Po predchádzajúcej modernizácii (výstavba troch tribún, modernizácia celkového areálu vrátane infraštruktúry, rekonštrukcia umelého trávnika) sa bude stánok FK Senica modernizovať naďalej. Pôvodne bola naplánovaná rekonštrukcia hlavnej "A" tribúny, tá sa však na zatiaľ odkladá. Prednosť dostávajú dve investičné aktivity, ktoré budú hotové do leta 2015. Do tohto termínu pribudnú turnikety a vyhrievaný trávnik. Turniketový systém pokryje celý štadión. Výhodou budú presné štatistiky predaja vstupeniek a v prípade predaja na meno i databáza kupujúcich. Turnikety sú takisto nevyhnutnosťou pri usporiadaní medzinárodných či medzištátnych zápasov.

 

Ďalšou novinkou bude vyhrievaný trávnik. Tráva sa však kopať ani rekonštruovať nebude, pôjde len o vrezávanie elektrických drôtov pod zem. Drôty by mali byť od seba vzdialené približne 20 cm a vytvoria tak pod trávou hustú sieť, ktorá pri zapnutí ohreje povrch tak, že sa sneh hladko roztopí. V oboch prípadoch ide o finančne náročné záležitosti. FK Senica bude čerpať i z dotácie SFZ vo výške 1 milión eur.

 

káder FK Senica na jar FL 2014/2015:

brankári: Michal Šulla, Martin Junas, Denis Kubica, Benjamín Száraz

obrancovia: Petr Pavlík, Róbert Pillár, Pavel Čermák, Martin Privrel, Erik Otrísal, Július Gombala

stredopoliari: Luboš Hušek, Tomáš Kóňa, Filip Hlohovský, Lukáš Opiela, Jan Kalabiška, Jozef Dolný, Tomáš Komara, Denis Ventúra, Timotej Královič, Jakub Krč, Jakub Čunta, Dominik Malý

útočníci: Tomáš Majtán, Jakub Kosorín, Samuel Mráz

 

zmeny v kádri:

odišli: Mulumba Calvin Mukendi, Vitor Gava (obaja koniec zmluvy), Juraj Piroska (prestup do FC Kaysar), Róbert Mazáň (prestup do Podbeskidzie Bielsko-Biala), Juraj Chvátal (hosťovanie Sparta Praha), Zdeno Filípek (hosťovanie OFC Gabčíkovo)

prišli: Jozef Dolný (prestup z Tatran Prešov), Jakub Čunta, Martin Privrel, Jakub Krč, Dominik Malý (všetci z dorastu), Pavel Čermák (návrat z hosťovania - Hradec Králové)

 

prehľad výsledkov FK Senica v prípravných zápasoch:

bilancia: 11 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 6 prehier, skóre: 21:18twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies