V roku 2018 sa na Slovensku stalo 251 mimoriadnych udalostí

NETKY.SK • 19 Január 2019, 08:41 • 2 min
V roku 2018 sa na Slovensku stalo 251 mimoriadnych udalostí

BRATISLAVA - V roku 2018 sa na Slovensku stalo 251 mimoriadnych udalostí, z toho takmer tretina v Prešovskom kraji. Ich veľkú časť tvorili povodne (99 prípadov), 13 percent mimoriadnych udalostí boli poplašné správy. Vyplýva to zo štatistík Ministerstva vnútra SR.

slovakia

left justify in out

"Čo sa týka poplašných správ, pretrváva nahlasovanie nástražných výbušných systémov," priblížil generálny riaditeľ sekcie krízového riadenia Ministerstva vnútra SR Marián Dritomský. Vysvetlil tiež, že na rozdiel od mimoriadnej situácie, ktorá sa vyhlasuje, mimoriadna udalosť podľa zákona o civilnej ochrane nastáva.

 

Okrem povodní a poplašných správ sa vyskytlo 29 prípadov nálezu neznámej látky, 27 prípadov úniku nebezpečnej látky, 20 požiarov veľkého rozsahu, deväť dopravných nehôd veľkého rozsahu, osem zosuvov pôdy, päť veterných smrští, tri snehové kalamity a 19 udalostí spadajúcich do kategórie iné.

 

Mimoriadnych situácií bolo vyhlásených v minulom roku 37. "Mali sme aj situácie, ktoré nebývajú často. Napríklad nedostatok pitnej vody, ktorý sa musel riešiť núdzovým zásobovaním," priblížil. Najviac mimoriadnych situácií (desať) bolo v Prešovskom kraji. V Trenčianskom ani Bratislavskom kraji nebola vyhlásená žiadna mimoriadna situácia.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies