V Poprade sú ideálne podmienky na vznik futbalového tréningového centra

NETKY.SK • 28 Október 2010, 7:35 • 2 min
V Poprade sú ideálne podmienky na vznik futbalového tréningového centra

V Poprade sú ideálne podmienky na vznik futbalového tréningového centra

slovakia

left justify in out

img

V meste Poprad sú všetky predpoklady na to, aby tam časom vyrástlo nové futbalové tréningové centrum. V stredu to na tlačovej konferencii potvrdil prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik. "Poprad má ideálne podmienky, chceme docieliť, aby slovenské kluby a reprezentácia nechodili na sústredenia do zahraničia, ale aby sa mohli pripravovať doma na Slovensku," povedal Kováčik.
Metropola pod Tatrami má podľa neho dobre vybudovanú infraštruktúru, v blízkosti už existujúceho štadióna sa nachádza akvapark Aquacity, ktorý ponúka kvalitné regeneračné a ubytovacie služby. Okrem toho sú v Poprade aj vhodné klimatické podmienky a v poslednom období slovenské kluby začali chodiť za horskými podmienkami do Rakúska. "My by sme chceli poskytnúť adekvátne prostredie práve tu v Poprade, kde v okolí 25 kilometrov sa dá nájsť úplne všetko, čo je na kvalitnú, či už letnú, alebo zimnú prípravu dôležité a potrebné," konštatoval.
Zimné obdobie chce vedenie SFZ využiť na vytvorenie projektovej dokumentácie a nájdenie finančných prostriedkov. "Spojíme sily a v najbližšej dobe začneme pracovať na tom, aby sme získali zdroje zo samosprávy, SFZ, od UEFA, chceme do toho zapojiť aj súkromné zdroje a budeme sa uchádzať o priazeň ministerstva školstva, aby takýto projekt podporilo," zdôraznil Kováčik. V prípade, že sa projekt stretne so záujmom, na jar by sa podľa neho mohlo začať s výstavbou. "Malo by tu byť vyhrievané ihrisko, ďalšie ihriská s umelou trávou, je tu priestor na vybudovanie štyroch, možno až piatich ihrísk," doplnil.
Pozitívne sa k projektu postavilo aj vedenie mesta. Zaviazalo sa poskytnúť do projektu nielen hlavný futbalový štadión v Poprade, ale aj štadión v mestskej časti Poprad – Veľká. Tréningové centrum by však nevyužívala len reprezentácia a popredné futbalové kluby, slúžilo by tiež regionálnej súťaži na prípravu a aj miestnemu klubu. "Vraciame sa naspäť do histórie, keď sa všetky prvoligové mužstvá, všetky reprezentácie chodili pripravovať práve do Popradu, kvôli podmienkam, ktoré tu boli," zhodnotil šéf popradského futbalového klubu Pavol Šlosár.
Zatiaľ ide len o ideu, cez zimu sa začne pripravovať projektová dokumentácia. Podľa šéfa SFZ je najprv potrebné vytvoriť kvalitný projekt, na ktorý bude chcieť prispieť tak štát, ako aj Európska futbalová únia (UEFA). "Hneď budem informovať Výkonný výbor SFZ, že je tu taká ambícia, na budúci rok chceme začať budovať," doplnil Kováčik.
"Máme pozemky, máme ihrisko, máme regeneračné centrum, teraz stačí vybudovať konkrétny projekt," povedal majiteľ Aquacity Ján Telenský. Podľa Kováčika je 90 percent už vybudovaných, v najbližšom čase treba dotiahnuť zvyšných 10 percent. To znamená dobudovať ihriská, vytvoriť marketing a dohodnúť sa na úrovni SFZ, že tréningové centrum budú využívať reprezentácie.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona