V Maďarsku vypukla epidémia chrípky: Počet ochorení stúpol za týždeň o 75 percent

NETKY.SK • 16 Január 2019, 17:57 • 2 min
V Maďarsku vypukla epidémia chrípky: Počet ochorení stúpol za týždeň o 75 percent

BUDAPEŠŤ - V Maďarsku vypukla epidémia chrípky po tom, čo počet ochorení stúpol za týždeň o 75,6 percenta, informovalo v stredu agentúru MTI Centrum národného zdravia (NNK).

slovakia

left justify in out

V období od 7. do 13. januára zaznamenali lekári 19.300 prípadov chrípkových ochorení. Najviac pacientov navštívilo lekára vo Fejérskej, Peštianskej, Šomodskej župe a v Budapešti. Ich počet sa strojnásobil v Boršodsko-abovsko-zemplínskej a Čongrádskej župe.

 

Podľa údajov NNK najviac chorých nakazených chrípkou je v kategórii mladých dospelých, ktorých pomer dosahuje 42,6 percenta; pomer detských pacientov je 19,7-percentný a pacientov vo veku nad 60 rokov je 11 percent.

 

img

 

V nadchádzajúcich týždňoch očakávajú v Maďarsku doposiaľ najagresívnejšiu epidémiu chrípkových ochorení, uviedla v utorok v rozhovore pre komerčnú televíznu stanicu TV2 epidemiologička NNK Zsuzsanna Molnárová.

 

V pondelok nariadili zákaz návštev v niekoľkých nemocniciach v Budapešti i Fejérskej župe.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona