V Londýne budú dražiť skvosty z Toscaniniho pozostalosti

NETKY.SK • 9 November 2012, 08:01 • 2 min
V Londýne budú dražiť skvosty z Toscaniniho pozostalosti

V Londýne budú dražiť skvosty z Toscaniniho pozostalosti - Kultúra Rukopisy, korešpondenciu a ďalšie predmety z pozostalosti svetoznámeho dirigenta Artura Toscaniniho (1867-1957) vydražia v Londýne 28. novembra.

slovakia

left justify in out

img

 Rukopisy, korešpondenciu a ďalšie predmety z pozostalosti svetoznámeho dirigenta Artura Toscaniniho (1867-1957) vydražia v Londýne 28. novembra.


Aukcia dražobného domu Sotheby's môže podľa očakávaní vyniesť výťažok hoci okolo milióna libier. Celkove by sa pri tejto príležitosti malo pod dražobné kladivko dostať 88 predmetov.

Pozostalosť po talianskom umelcovi, ktorý patril medzi najvýznamnejších dirigentov 20. storočia, spravoval najskôr jeho syn Walter, neskôr vnuk Walfredo.

Vysoké sumy zrejme zberatelia zaplatia za Verdiho rukopis, ktorého súčasťou sú tri verzie predohry k opere Falstaff, ako aj rukopis zborového diela Ave Maria.

Na vydraženie za možno rekordnú sumu čaká originál partitúry Felixa Mendelssohna-Bartholdyho, ktorý sa k Toscaninimu dostal cez pianistu Rudolfa Serkina.

Medzi draženými vecami bude aj maestrovo piano značky Steinway, listy skladateľov Verdiho, Wagnera alebo Straussa, či autokarikatúra tenoristu Enrica Carusa.

Zdroj: SITAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies