V Kroměříži vybuchli autocisterny, požiar spôsobil škodu 50-70 miliónov Kč

NETKY.SK • 11 September 2018, 06:15 • 2 min
V Kroměříži vybuchli autocisterny, požiar spôsobil škodu 50-70 miliónov Kč

ZLÍN - Rozsiahly požiar, ktorý zachvátil v pondelok popoludní areál spoločnosti Čepro v obci Loukov v moravskom okrese Kroměříž, kde firma skladuje pohonné hmoty, večer dohasili.

slovakia

left justify in out

Okolo 16.00 h sa vznietila autocisterna, od nej sa chytili ďalšie tri, pričom dve z nich vybuchli. Vodič jednej z autocisterien utrpel stredne ťažké zranenia, je mimo ohrozenia života.

 

O požiari najprv neboli dostupné jasné informácie, hovorkyňa hasičov spočiatku oznámila výbuch štyroch palivových nádrží. Neskôr však hovorkyňa spoločnosti Čepro Lenka Svobodová uviedla, že požiar sa týka iba výdajného zariadenia v areáli, ale nádrže na skladovanie pohoných hmôt nie sú ohrozené. Práve v Loukove štátna firma Čepro, ktorá spravuje aj štátne ropné rezervy, prevádzkuje štyri najväčšie nádrže na pohoné hmoty v Česku. Okrem nich sú v areáli i desiatky ďalších, oveľa menších nádrží.

 

Na mieste zasahovalo sto hasičov, vyhoreli tisíce litrov pohonných hmôt. Spôsobená škoda sa podľa generálneho riaditeľa firmy Čepro Jana Duspěvu odhadhuje na 50 až 70 miliónov českých korún (1,95 milióna - 2,73 milióna eur).

 

Dym z požiaru bolo vidieť až zo Zlína vzdialeného približne 30 kilometrov. Ľuďom podľa miestnych predstaviteľov nehrozilo bezprostredné nebezpečenstvo, ale obyvatelia boli vyzvaní, aby nevetrali.

 

Firma Čepro začala štyri obrie nádrže v Loukove prevádzkovať v roku 2011. Nádrže vtedy zdvojnásbili skladovaciu kapacitu areálu. Umožnili navýšenie štátnych rezerv pohonných hmôt na 120 dní.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies