V Jeruzaleme pokrstili knihu k 25 rokom spolupráce Slovenska s Izraelom

NETKY.SK • 20 Február 2019, 16:24 • 2 min
V Jeruzaleme pokrstili knihu k 25 rokom spolupráce Slovenska s Izraelom

BRATISLAVA - V Jeruzaleme sa tento týždeň konal krst knihy venovanej prvým 25 rokom diplomatických stykov medzi Slovenskom a Izraelom.

slovakia

left justify in out

Knihu autorskej dvojice Pavol Demeš a Katarína Nováková uviedol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) Slovenskej republiky František Ružička.

 

Ocenil úroveň vzťahov, ktoré sa podarilo za relatívne krátke obdobie dosiahnuť, i konkrétne spoločné projekty. O tom informoval tlačový odbor MZVaEZ.

 

"Slovensko i Izrael sú rozlohou a počtom obyvateľov malé krajiny. Obe sú však postavené na obrovskom ľudskom potenciáli," myslí si Ružička.

 

 

"Ich prepojenie otvára priestor pre spoluprácu v širokom spektre oblastí od vedy, výskumu a inovácií až po kybernetickú bezpečnosť či kultúru. Kniha precízne mapuje a reflektuje štvrťstoročie spolupráce a je pre nás inšpiráciou do ďalších rokov," doplnil.

 

Krstu knihy v Jeruzaleme sa zúčastnilo viac ako 60 izraelských osobností, ktoré pozdravil aj veľvyslanec SR v Izraeli Peter Hulényi a veľvyslanec Izraela na Slovensku Zvi Aviner Vapni. Podujatie sa konalo počas oficiálnej návštevy predsedu vlády SR Petra Pellegriniho v Izraeli.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies