V holandskej nemocnici sa vyliečil nigérijský vojak nakazený ebolou

NETKY.SK • 19 December 2014, 17:44 • 2 min
V holandskej nemocnici sa vyliečil nigérijský vojak nakazený ebolou

AMSTERDAM - Príslušník mierových síl OSN, ktorý sa nakazil ebolou v Libérii, sa po liečbe v Holandsku uzdravil. Oznámilo to dnes holandské ministerstvo zdravotníctva.

slovakia

left justify in out

Prvého pacienta s ebolou na území Holandska úrady prijali na izolované oddelenie v rámci špeciálnej záchrannej jednotky v Utrechtskej univerzitnej nemocnici na žiadosť Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).
     

Holandské ministerstvo zdravotníctva prostredníctvom tlačového vyhlásenia potvrdilo, že v prípade vyliečeného muža už neexistuje hrozba nákazy ďalších ľudí. Až do odchodu z krajiny však bude vo vojenskej nemocnici, kam ho zakrátko prevezú.
     

Vojak, Nigérijčan, slúžil v mierových silách OSN v Libérii, kde sa nakazil ebolou. Do Utrechtu ho previezli na palube špeciálne upraveného lietadla začiatkom decembra.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies