V Drážďanoch sa začal proces s mladým utečencom zo Sýrie propagujúcim IS

NETKY.SK • 25 September 2018, 23:32 • 2 min
V Drážďanoch sa začal proces s mladým utečencom zo Sýrie propagujúcim IS

DRÁŽĎANY - Proces s 18-ročným žiadateľom o azyl zo Sýrie, ktorý čelí žalobe z navádzania na teroristický čin a z propagácie teroristickej organizácie Islamský štát (IS), sa v utorok začal na Vrchnom krajinskom súde v Drážďanoch.

slovakia

left justify in out

Prípadom sa zaoberal už v jarných mesiacoch iný súd v saskej metropole, avšak kauzu napokon pre podozrenie z podpory zahraničnej teroristickej organizácie prevzal Vrchný krajinský súd.

 

Mladík bol v čase možného spáchania trestných činov ešte maloletý, proces je preto v zmysle platnej nemeckej legislatívy neverejný, vyplýva z informácií Stredonemeckého rozhlasu (MDR).

 

Sýrčan, ktorý prišiel do Nemecka v lete 2015 a ktorý naposledy žil v Drážďanoch, sa v zmysle žaloby začal zaoberať problematikou džihádu a IS v roku 2016, keď sa zradikalizoval. Obžalovaný na Facebooku využíval symboly IS, propagoval boj proti tzv. neveriacim označujúc sa sám za "spiacu bunku" prezentujúc záujem o návod na výrobu opaskov s trhavinou.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies