V Česku sa rázne postavili proti nezodpovednosti: Ak nedáte dieťa zaočkovať, do škôlky ho neprijmú!

NETKY.SK • 24 Január 2019, 13:13 • 2 min
V Česku sa rázne postavili proti nezodpovednosti: Ak nedáte dieťa zaočkovať, do škôlky ho neprijmú!

Ak rodič v Českej republike nedá zaočkovať svoje dieťa, musí sa zmieriť s tým, že do škôlky ho nevezmú.

slovakia

left justify in out

Otázka vakcinácie najmä malých detí vo svete, ale aj u nás, momentálne veľmi rezonuje. Rodičia svoje ratolesti najnovšie odmietajú dávať očkovať, pretože sa šíria tvrdenia odkazujúce na škodlivosť tohto zákroku. Tento spôsob posilňovania imunitného systému podľa niektorých totiž spôsobuje u detí vážne ochorenia. Nič také však odborné výskumy doposiaľ nepotvrdili.

 

Napriek tomu sa nájdu rodičia, ktorí očkovanie svojich detí zásadne odmietajú, nakoľko veria, že ich tým chránia. Neuvedomujú si však skutočnosť, že práve kvôli takémuto správaniu sa opäť aj v „civilizovanom“ svete dostávajú do popredia ochorenia, ktoré boli už dávno eliminované, napríklad osýpky.

 

img

 

Nakoľko sa prípady nezaočkovaných detí začali množiť aj v Českej republike, krajina sa rozhodla zakročiť rázne. Vydali novelu zákona výslovne zakazujúcu nezaočkovaným deťom starším ako tri roky vstup do materskej škôlky aj do akýchkoľvek iných detských kolektívov. Nové nariadenie by do platnosti malo vstúpiť v decembri.

 

Ak by sa ale nejaký rodič predsa len rozhodol svoje dieťa nezaočkovať, okrem spomínaného zákazu mu hrozí aj pokuta vo výške 10-tisíc českých korún.

 

img

 

Rodičia by sa preto na očkovanie nemali pozerať cez optiku najrôznejších konšpirácii, ale cez fakty. Tie uvádzajú, že vakcinácia ročne zachráni pred smrťou tri milióny ľudí.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies