V Británii žije oveľa viac novodobých otrokov, ako sa predpokladalo

NETKY.SK • 29 November 2014, 19:01 • 2 min
V Británii žije oveľa viac novodobých otrokov, ako sa predpokladalo

LONDÝN - Podľa najnovších odhadov žilo v roku 2013 v Británii 10.000-13.000 obetí novodobého otrokárstva, čo je mnohonásobne viac, ako sa pôvodne predpokladalo.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom BBC s odvolaním sa na najnovšiu analýzu britského ministerstva vnútra. Z výsledkov analýzy vyplýva, že medzi novodobými otrokmi sú ženy nútené do prostitúcie, ľudia využívaní na práce v poľnohospodárstve a priemyselnej výrobe, ako aj členovia posádok rybárskych lodí.
      

Rok 2013 je prvým, za ktorý britské ministerstvo vnútra takúto oficiálnu analýzu zverejnilo. Podľa ministerstva sa najčastejšie obeťami novodobých otrokárov stávajú občania Albánska, Nigérie, Vietnamu a Rumunska, ale medzi otrokmi nechýbajú ani rodení Briti alebo Íri. Celkovo sa na otrockej práci v Británii podieľajú občania viac ako 100 štátov sveta.
      

Určitú nádej pre obete novodobého otroctva by mohol predstavovať zákon o modernom otroctve, ktorého predkladateľkou je ministerka vnútra Theresa Mayová. Na základe tohto zákona budú mať súdy v Anglicku a vo Walese pri postihovaní novodobých otrokárov oveľa širšie právomoci vrátane možnosti udeliť páchateľom tohto podľa Mayovej "hrozného zločinu" doživotné tresty odňatia slobody.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies