V Británii odsúdili neonacistov vrátane účastníčky súťaže Miss Hitler

NETKY.SK • 9 Jún 2020, 18:44 • 2 min
V Británii odsúdili neonacistov vrátane účastníčky súťaže Miss Hitler

LONDÝN - Britský súd poslal v utorok do väzenia bývalú účastníčku súťaže Miss Hitler a troch ďalších neonacistov usvedčených z členstva v zakázanej ultrapravicovej skupine Národná akcia (National Action). Informovala o tom agentúra DPA.

slovakia

left justify in out

Súd v meste Birmingham poslal 24-ročnú Alice Cutterovú na tri roky do väzenia, zatiaľ čo ostatní obžalovaní boli odsúdení na tresty odňatia slobody v trvaní 18 mesiacov až 5,5 roka.

 

"Všetci títo ľudia pokračovali v členstve v Národnej Akcii aj po tom, čo bola vyhlásená za teroristickú organizáciu," uviedla prokurátorka Jenny Hopkinsová.

 

 

"Podarilo sa nám dokázať, že si dohadovali stretnutia v rôznych mestách, prehľadávali návštevníkov, či nemajú skryté mobily alebo odpočúvacie zariadenia a používali mobilné aplikácie pre kybernetickú bezpečnosť," dodala Hopkinsová.

 

"Ich fanatický rasizmus znamenal, že neboli pripravení prelomiť putá, ktoré ich spájali v nenávisti."

 

 

U odsúdených sa našlo niekoľko usvedčujúcich položiek vrátane predmetov s nacistickou symbolikou, snímok a zbraní.

 

Britská vláda v decembri 2016 skupinu Národná akcia zakázala. Antifašistickí aktivisti z hnutia Nádej, nie nenávisť (Hope Not Hate) však predpokladajú, že skupina má stále niekoľko zarytých členov, ktorí jej aktivity maskujú pod inými názvami.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies