V BBC padajú po škandále hlavy, odstúpila šéfka spravodajstva

NETKY.SK • 12 November 2012, 10:49 • 2 min
V BBC padajú po škandále hlavy, odstúpila šéfka spravodajstva

V BBC padajú po škandále hlavy, odstúpila šéfka spravodajstva - Kultúra Po obvinení nemenovaného bývalého politika zo zneužívania detí v programe BBC, ktoré sa ukázalo byť nepodložené, padli dnes ďalšie hlavy. Zodpovednosť za jeho odvysielanie prevzali a

slovakia

left justify in out

img

Po obvinení nemenovaného bývalého politika zo zneužívania detí v programe BBC, ktoré sa ukázalo byť nepodložené, padli dnes ďalšie hlavy. Zodpovednosť za jeho odvysielanie prevzali a svojich funkcií sa vzdali riaditeľka spravodajstva BBC News Helen Boadenová a jej zástupca Steve Mitchell.

Informovali o tom dnes svetové tlačové agentúry. Spravodajská stanica BBC na svojej webovej stránke uviedla, že oficiálne oznámenie urobí počas dňa.

Po iba 54 dňoch vo funkcii odstúpil v sobotu nový generálny riaditeľ BBC. Spoločnosť dnes oznámila, že George Entwistle dostane odstupné vo výške ročného platu - 450.000 libier (565.000 eur). BBC to zdôvodnila tým, že Entwistle bude pokračovať v práci pre BBC, vrátane dvoch vyšetrovaní škandálu okolo zneužívania detí. 

Predseda predstavenstva spoločnosti BBC Chris Patten sa v nedeľu vyjadril, že BBC potrebuje radikálnu "čistku", ak má prežiť škandál okolo zneužívania detí.

img
 Nepravdivá informácia v spravodajskom programe

Nepravdivá informácia bola odvysielaná vo večernom spravodajskom programe Newsnight, za čo sa spoločnosť musela ospravedlniť. V programe síce neodznelo meno politika, po internete sa však rýchlo rozšírili fámy, že išlo o Alistaira McAlpinea, konzervatívneho člena Snemovne lordov. 

Ten rozhorčene akúkoľvek vinu poprel a pohrozil súdnou žalobou. Obeť zneužitia následne priznala, že si zmýlila totožnosť osoby, čo obrátilo rozhorčenie voči BBC. Televízia bola nútená dočasne zastaviť vysielanie investigatívnych reportáží v rámci programu Newsnight. 

Škandál okolo zneužívania neplnoletých osôb

img
 

Od októbra britskou verejnoprávnou televíznou a rozhlasovou spoločnosťou otriasa škandál okolo rozsiahleho zneužívania neplnoletých osôb, ktorého sa mal dopustiť jej pred rokom zosnulý moderátor Jimmy Savile. Polícia v tejto súvislosti vyšetruje až 300 prípadných obetí. 

BBC sa stala terčom ostrej kritiky, keď vyšlo najavo, že sa jej vedenie v minulosti snažilo ututlať informácie o vyšetrovaní Savilea. Vinu na seba vzal šéfredaktor Newsnight Peter Rippon, ktorý sa v októbri vzdal funkcie.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies