V Bangladéši zúri cyklón Remal. Vyžiadal si už životy 10 ľudí

NETKY.SK • 28 Máj 2024, 17:40 • 2 min
V Bangladéši zúri cyklón Remal. Vyžiadal si už životy 10 ľudí

DHÁKA - Najmenej 10 ľudí zahynulo, keď cyklón Remal zasiahol pobrežie Bangladéša a zoslabol na tropickú tlakovú níž, uviedol v pondelok tamojší štátny minister pre zvládanie katastrof a pomoc Md Mohibur Rahman.

slovakia

left justify in out

"Dozvedeli sme sa, že 10 ľudí bolo zabitých v šiestich pobrežných oblastiach v dôsledku cyklónovej búrky," povedal minister Rahman na tlačovej konferencii v hlavnom meste Dháka. Silná búrka zasiahla milióny ľudí v 19 bangladéšskych okresoch, dodal minister s tým, že celkom alebo čiastočne bolo poškodených 148 533 domov.

Väčším stratám na životoch podľa neho zabránila hromadná evakuácia takmer milióna ľudí, niekoľko hodín predtým, ako sa cyklón dostal na pevninu v nedeľu večer.

V mnohých oblastiach zasiahnutých cyklónmi sa v pondelok nepodarilo obnoviť dodávku elektriny. Mestá vrátane hlavného mesta Dháka zažívajú v dôsledku cyklónu mrholenie a nárazový vietor.

Pobrežie Bangladéša sužuje zúrivý vietor, ktorý vyvracia stromy a domy, strhá strechy z budov a spôsobuje rozsiahle výpadky elektriny a vody.

Protipovodňové hrádze boli údajne odplavené alebo poškodené v častiach južných a juhovýchodných oblastí krajiny, ktoré cyklón ťažko zasiahol.

Remal od nedele vo veľkej miere prerušil aj železničnú, cestnú a leteckú dopravu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: T
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies