V americkom mestečku ušla slonica z cirkusu, prechádzala sa medzi autami na rušnej ceste +VIDEO

NETKY.SK • 18 Apríl 2024, 10:15 • 2 min
V americkom mestečku ušla slonica z cirkusu, prechádzala sa medzi autami na rušnej ceste +VIDEO

BUTTE - Obyvateľov mestečka Butte v americkom štáte Montana tento týždeň prekvapila netradičná situácia.

slovakia

left justify in out

Medzi autami na rušnej ceste a neskôr okolo kasína sa totiž prechádzala slonica. Podľa miestnych médií zrejme utiekla z cirkusu, informoval list The Washington Post.

Videá incidentu natočené šokovanými svedkami kolujú na sociálnych sieťach. Je na nich vidieť, ako sa slonica prepletá medzi autami a neskôr za ňou beží ošetrovateľ.

Na jednom z videí je počuť, ako prekvapená Brittany McGinnisová hovorí, že po ceste kráča slon. „Panebože,“ dodáva so smiechom. „Toto sa môže stať len v Butte, ušiel cirkusový slon,“ pridala jej spolucestujúca. Podľa stanice NBC Montana zviera počas prechádzky tiež zanechalo exkrementy niekomu na trávniku.

Miestne médiá informovali, že slonica utiekla z cirkusu Jordan World, ktorý podľa svojich webových stránok organizoval v utorok v meste predstavenie.

Bill Melvin z miestneho kultúrneho centra povedal televízii KXLF, že cirkusová slonica utiekla vo chvíli, keď ju ošetrovatelia umývali; zviera sa zľaklo zvuku, ktorý spôsobilo prechádzajúce auto.

Podľa Melvina však nešlo o až taký dramatický incident, ako to na prvý pohľad vyzerá, a slonicu sa podarilo bezpečne odchytiť.

Organizácia na ochranu zvierat PETA podala úradom sťažnosť na cirkus za to, že podľa nej zlyhal pri ochrane slonice a ohrozil verejnosť. Zároveň vyzvala ľudí, aby nechodili na cirkusové predstavenia, kde sú slony nútení vystupovať.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: RTVS / ČTK, Foto: KRTV
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies