Už o pár dní sa dozvieme viac. Rezort spravodlivosti zverejní materiálny o samovražde Milana Lučanského

NETKY.SK • 4 Január 2021, 07:17 • 2 min
Už o pár dní sa dozvieme viac. Rezort spravodlivosti zverejní materiálny o samovražde Milana Lučanského

BRATISLAVA – Ministerstvo spravodlivosti SR reaguje na dezinformácie a špekulácie okolo samovraždy generála Milana Lučanského. Verejnosti už o pár dní sprístupní materiály o oboch incidentoch bývalého policajného prezidenta.

slovakia

left justify in out

Informáciu priniesol portál tvnoviny.sk. Rezort spravodlivosti zverejnení materiály o okolnostiach samovraždy Milana Lučanského, ako aj prvého incidentu spred takmer mesiaca, kedy si vážne poškodil oko.

 

Potvrdil to hovorca ministerstva Peter Bubla. Aktuálne sa však rozhoduje o tom, v akom rozsahu budú publikované, keďže sa nesmie porušiť ochrana osobných údajov.

 

Súvisiaci článok: Lučanského opakovane napadli dozorcovia, tvrdí analytik Milan Žitný. Unikla údajná lekárska správa, ktorá to potvrdzuje

 

Zároveň zverejní aj úradné záznamy, ktoré verejnosti lepšie priblížia časový priebeh udalostí. Takýmto spôsobom chcú vyvrátiť nezrovnalosti okolo jeho samovraždy, ktorá sa stala v utorok (29. decembra).

 

img

 

Plánuje zverejniť aj informácie okolo jeho prvej hospitalizácie, kedy si mal vylúpnuť oko pri cvičení v jeho cele.

 

Opoziční poslanci v tejto veci plánujú zvolať vo štvrtok (7. januára) mimoriadny brannobezpečnostný výbor parlamentu.

 

img

 

Zúčastniť by sa ho mala aj samotná ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) a dozorujúci prokurátori.

 

Prečítajte si tiež: Právnik a podnikateľ Fedor Flašík hovorí, že má informácie o zraneniach zosnulého Milana Lučanskéhotwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies