Už aj v Číne rozmýšľajú ekologicky, toaletný papier budú vyrábať z pandích výkalov

NETKY.SK • 21 December 2017, 06:25 • 2 min
Už aj v Číne rozmýšľajú ekologicky, toaletný papier budú vyrábať z pandích výkalov

PEKING - V Číne prišli s nápadom na výrobu toaletného papiera z pandích exkrementov a zvyškov jedla, informovala v stredu agentúra Sinchua.

slovakia

left justify in out

Čínska papierenská spoločnosť Sichuan Qianwei Fengsheng Paper Co. vyvinula spôsob na recykláciu výkalov chlpatých obyvateľov Výskumného centra pre reprodukciu pánd v meste Čcheng-tu na juhozápade Číny.

 

Kvôli strave bohatej na bambus obsahujú pandie výkaly veľké množstvo vlákniny. Pandy denne vyprodukujú desať kíl výkalov a približne 50 kg bambusových zvyškov nepožujú alebo vypľujú. Preto sú ich exkrementy ideálnou surovinou na výrobu toaletného papiera, vysvetľuje agentúra DPA.

 

Panda veľká sa ešte donedávna nachádzala aj na zozname ohrozených druhov Medzinárodného zväzu ochrany prírody (IUCN). Od roku 2016 už však figuruje len medzi tzv. zraniteľnými druhmi.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies