Už aj Santa Klaus je gay. Nemecký supermarket vyvolal u ľudí rozporuplné reakcie

NETKY.SK • 29 November 2017, 16:00 • 2 min
Už aj Santa Klaus je gay. Nemecký supermarket vyvolal u ľudí rozporuplné reakcie

Nemecký reťazec supermarketov Penny začal predávať pred Vianocami novú čokoládovú figúrku Santa Klausa v dúhových farbách.

slovakia

left justify in out

Penny o svojom kroku informoval už skôr na facebooku, kde oznámil, že na Vianoce môžu zákazníci očakávať špeciálnu figúrku  “Zipfelmann”, ktorou prejavia solidaritu s hnutím LGBT.

 

img

 

Namiesto klasického Santa Klausa Penny už pred niekoľkými rokmi uviedol svoju vlastnú alternatívnu postavu Zipfelmanna, čo už predtým vyvolalo dohady, že sa obchod snaží podkopať tradície.

 

Reťazec tvrdí, že je zahltený pozitívnymi reakciami a že vo svojej antidiskriminačnej kampani chytí ľudí za ich "dúhové srdcia".

 

Veľa komentárov je skutočne pozitívnych. Komentujúci sľubujú, že si gay Zipfelmanna kúpia a dajú ich na Vianoce upätým priateľom ako symbol humanity a proti nenávistným prejavom.

 

Nie všetci však vrnia blahom, píše server stredoevropan.cz. Niektorí sa sťažujú na spolitizovanie takých posvätných sviatkov, ako sú Vianoce. "Prečo musíme znehodnocovať zatracovať staré zvyky? Vianoce sú súčasťou našej kultúry."

 

Santa Klaus je zakorenenou súčasťou nemeckej vianočnej tradície. Do červena odetý muž s bielymi fúzami a bradou nie je nikto iný ako spopularizovaná verzia gréckeho biskupa zo 4. storočia scätého Mikuláša.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
peter bercik

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies