USA zverili správu väzenia v Bagráme afganským úradom

NETKY.SK • 10 September 2012, 10:55 • 2 min
USA zverili správu väzenia v Bagráme afganským úradom

USA zverili správu väzenia v Bagráme afganským úradom

slovakia

left justify in out

img

Americkí predstavitelia odovzdali dnes afganskej vláde oficiálnu kontrolu nad väznicou v Bagráme, kde sú umiestnené tisícky podozrivých príslušníkov Talibanu a teroristov. Stalo sa tak aj napriek nezhodám medzi Washingtonom a Kábulom kvôli ich zadržiavaniu, uviedla agentúra AP.
      Afganský prezident Hámid Karzaj považuje presun právomocí nad bagrámskou väznicou za víťazstvo afganskej suverenity. Doteraz bola v Afganistane jediným väčším zadržiavacím zariadením pod správou Spojených štátov. 
      Dnešné slávnostné odovzdanie sa konalo v priestoroch väznice, stojacej vedľa americkej leteckej základne v Bagráme, severne od Kábulu.
      Afganské úrady väčšinu z 3000 zadržiavaných od USA prevzali ešte pred podpisom dohody o presune právomocí z 9. marca. Spojené štáty však nedávno proces pozastavili kvôli postoju Kábulu. Ten spochybnil dlhodobé väznenie podozrivých bez toho, aby bola voči nim po zadržaní vznesená obžaloba.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies