USA vypustili do vesmíru špionážny satelit, údajne najväčší na svete

NETKY.SK • 22 November 2010, 08:41 • 2 min
USA vypustili do vesmíru špionážny satelit, údajne najväčší na svete

slovakia

left justify in out

USA vypustili do vesmíru špionážny satelit, údajne najväčší na svete


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Americké vojenské letectvo vypustilo v nedeľu do vesmíru na tajnú misiu nový špionážny satelit. Bezposádková raketa Delta-4 Heavy odštartovala z Mysu Canaveral v nedeľu o 23:58 SEČ. Niesla satelit, ktorý Národný prieskumný úrad ((NRO) v komuniké nazval "najväčším satelitom na svete".Misia je tajná, žiadne ďalšie podrobnosti nie sú známe.Raketa o veľkosti 23 poschodí odštartovala po niekoľkých odkladoch počas uplynulých mesiacov, ktoré si vynútili technické závady. Ostatná sa vyskytla v piatok počas čerpania paliva do rakety na štart.Obavy, že dnes nebude vhodné počasie, sa rozplynuli krátko pred samotným štartom.

Zdroj: TASR/Associated Press



Autor: Redakcia Netky



Netky počítadlo prazdniny
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies