USA ohlásili zákaz letov amerických spoločností na Kubu, výnimkou je len Havana

NETKY.SK • 26 Október 2019, 08:13 • 2 min
USA ohlásili zákaz letov amerických spoločností na Kubu, výnimkou je len Havana

HAVANA - Ministerstvo zahraničných vecí Spojených štátov v piatok oznámilo plánovaný zákaz všetkých leteckých spojení amerických spoločností na Kubu s výnimkou Havany.

slovakia

left justify in out

Tento zákaz má začať platiť o 45 dní a týka sa deviatich letísk na Kube. Informovala o tom agentúra DPA.

 

Ako uviedlo ministerstvo zahraničia, toto opatrenie má "zabrániť kubánskemu režimu profitovať z leteckej dopravy Spojených štátov". Americkí leteckí dopravcovia majú 45 dní na to, aby "ukončili všetky pravidelné letecké služby medzi Spojenými štátmi a všetkými letiskami na Kube okrem Medzinárodného letiska Josého Martího (v Havane)," uvádza sa vo vyhlásení ministerstva.

 

Lety do hlavného mesta Havana, ktoré tvoria väčšinu letov amerických spoločností na Kubu, budú aj naďalej legálne.

 

Spojené štáty už v júni zakázali skupinové vzdelávacie zájazdy na tento ostrov ležiaci v Karibskom mori a zrušili i povolenie na export súkromných lietadiel a lodí.

 

Vzťahy medzi Kubou a USA sa počas vlády amerického prezidenta Donalda Trumpa zhoršili. Spojené štáty minulý týždeň na Kubu uvalili nové sankcie. Odôvodnili to tým, že kubánsky režim porušuje ľudské práva vlastných občanov a podporuje venezuelského prezidenta Nicolása Madura, ktorý podľa nich takisto porušuje ľudské práva a ničí hospodárstvo svojej krajiny.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies