Úrady obvinili exministra obrany zo zneužitia právomocí

NETKY.SK • 28 November 2013, 08:54 • 2 min
Úrady obvinili exministra obrany zo zneužitia právomocí

slovakia

left justify in out

MOSKVA - Ruské úrady vzniesli obvinenia voči bývalému ministrovi obrany Anatolijovi Serďukovovi zo zneužitia právomocí a vládnych finančných fondov.


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Exminister podľa obvinení využíval vojakov a štátne financie na stavbu príjazdovej cesty k jeho rekreačnému domu ako aj na úpravu jeho okolia. V prípade uznania viny hrozí Serďukovovi až päť rokov väzenia. Prezident Vladimir Putin odvolal Serďukova z funkcie pred rokom pre podozrenia z podvodu na ministerstve obrany v sume asi 80 miliónov eur. Mnohí však tvrdia, že sa ho chcel zbaviť, keďže exminister presadzoval tvrdú reformu ruských ozbrojených síl a radikálne znižovanie ich stavov.



Autor: Redakcia Netky



Netky počítadlo prazdniny
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies