Úrad verejného zdravotníctva eviduje od januára celkovo 67 prípadov osýpok

NETKY.SK • 14 Február 2019, 22:16 • 2 min
Úrad verejného zdravotníctva eviduje od januára celkovo 67 prípadov osýpok

BRATISLAVA - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR eviduje na Slovensku od januára tohto roka do 14. februára celkovo 67 prípadov osýpok. Ich výskyt zaznamenal v Košickom kraji a Bratislavskom kraji. ÚVZ o tom informuje na svojej webovej stránke.

slovakia

left justify in out

 

"V okrese Trebišov je v uvedenom období hlásených 57 prípadov ochorení. Epidémia osýpok tam pretrváva od septembra 2018, prípady tam začali pribúdať vzhľadom na prirodzenú migráciu obyvateľstva. Celkovo na osýpky od septembra 2018 do 14. februára 2019 ochorelo 149 osôb," spresnil ÚVZ s tým, že najviac ochorení zaznamenali epidemiológovia v mestách Trebišov a Sečovce.

 

Veľká časť ochorení sa podľa úradu vyskytuje u detí, ktoré ešte vzhľadom na vek nemohli byť očkované. "Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Trebišove nepretržite vykonáva epidemiologické vyšetrovanie, nariadené sú protiepidemické opatrenia," uvádza ÚVZ, ktorý v tejto súvislosti odporúča verejnosti sledovať stránku www.ruvztv.sk.

 

V okrese Michalovce, v ktorom minulý rok približne štyri mesiace prebiehala epidémia osýpok, zaregistrovali epidemiológovia od začiatku tohto roka štyri prípady ochorenia.

 

"Tie sú v epidemiologickej súvislosti s výskytom osýpok v meste Sečovce v okrese Trebišov. Protiepidemické opatrenia sú zabezpečené," uviedol ÚVZ. Počas minuloročnej epidémie osýpok zaznamenal RÚVZ v Michalovciach 428 prípadov v okrese Michalovce a 19 prípadov v okrese Sobrance.

 

img

 

Celkovo päť prípadov osýpok zaznamenali epidemiológovia tento rok v okresoch Košice IV a Košice II. Ochorenie sa vyskytuje u nezaočkovaných detí. Epidemiológovia v súčasnosti vykonávajú epidemiologické vyšetrovanie, protiepidemické opatrenia sa zabezpečujú v spolupráci so zainteresovanými zložkami.

 

V Bratislave v januári tohto roka zaznamenali osýpky v jednom prípade u štátneho príslušníka z Ukrajiny. "Protiepidemické opatrenia boli zabezpečené, v súčasnosti RÚVZ so sídlom v Bratislave neeviduje žiaden nový prípad," doplnil ÚVZ, ktorý spolu s regionálnymi úradmi venuje surveillance osýpok zvýšenú pozornosť.

 

"Epidemiologickú situáciu vo výskyte osýpok na Slovensku monitorujeme, v prípade zmeny v epidemiologickej situácii bezodkladne prijímame všetky potrebné protiepidemické opatrenia na zabránenie šíreniu tohto infekčného ochorenia," uzavrel ÚVZ.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies