Union poisťovni vypovedalo zmluvu už 39 nemocníc, číslo zrejme nie je konečné

NETKY.SK • 1 December 2016, 17:49 • 2 min
Union poisťovni vypovedalo zmluvu už 39 nemocníc, číslo zrejme nie je konečné

BRATISLAVA - Union zdravotnej poisťovni (ZP) vypovedalo do štvrtka zmluvu 39 nemocníc združených v Asociácii nemocníc Slovenska (ANS). Ako ďalej informovala asociácia, dve nemocnice zmluvu nevypovedajú, desať nemocníc vypovie zmluvu v blízkom čase a zostávajúce nemocnice zvažujú vypovedanie zmluvy.

slovakia

left justify in out

Nemocnice reagujú na postup zdravotnej poisťovne, ktorá bude chcieť od poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, aby jej vrátili príplatky. Union ZP k tomuto kroku pristúpi pre nedostatočné dofinancovanie zdravotníctva.


Asociácia zároveň vo štvrtok zaslala predsedovi Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Tomášovi Haškovi žiadosť o preskúmanie postupu Union ZP voči poskytovateľom zdravotnej starostlivosti združeným v asociácii, ktorých Union ZP vyzvala na vrátenie príplatkov dohodnutých v dodatku ku zmluve o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.


Asociácia nemocníc Slovenska je dobrovoľným, zamestnávateľským, záujmovým, nepolitickým a nezávislým združením, ktorého členom je 73 malých a stredných nemocníc a iných zdravotníckych zariadení. Zdravotnícke zariadenia združené v asociácii zamestnávajú zhruba 24 600 zamestnancov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies