UniCredit chce získať peniaze na kapitálovom trhu

NETKY.SK • 13 December 2016, 09:29 • 2 min
UniCredit chce získať peniaze na kapitálovom trhu

MILÁNO - Talianska veľkobanka UniCredit, ktorá sa dostala do ťažkostí, sa rozhodla získať potrebný kapitál na svoje posilnenie na finančných trhoch. Experti predpokladali, že sa jej vedenie rozhodne práve pre túto možnosť zo všetkých, ktoré prichádzali do úvahy.

slovakia

left justify in out

Finančná agentúra Bloomberg uviedla, že vedenie banky plánuje zvýšiť základný kapitál o takmer 13 miliárd eur. Jeho rozhodnutie sa má zverejniť dnes.

 

O zvýšení základného kapitálu UniCreditu sa špekulovalo už dlhší čas. Milánska centrála veľkobanky, ktorej dcérami sú aj nemecká HypoVereinsbank a rakúska Bank Austria, sa dostala pod silný tlak v dôsledku svojej nízkej výnosnosti a veľkého množstva nedobytných úverov.

 

Na kapitálovom trhu sa čaká na podrobnosti o ďalšej stratégii veľkobanky. V pondelok (12. 12.) rokovala správna rada úverového ústavu, ale podrobnosti podľa Bloombergu ešte nie sú známe.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies