Únia autodopravcov Slovenska žaluje SkyToll

NETKY.SK • 18 November 2010, 12:45 • 2 min
Únia autodopravcov Slovenska žaluje SkyToll

Únia autodopravcov Slovenska žaluje SkyToll

slovakia

left justify in out

img

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) dnes na Okresnom súde Bratislava II podala dve žaloby na prevádzkovateľa mýtneho systému SkyToll, a. s., požadujúce od spoločnosti upustenie od protiprávneho konania súvisiaceho s výberom mýta na cestách v SR.
Oznámil to na stretnutí s novinármi predseda UNAS Jaroslav Polaček. Ako ďalej uviedol, doterajšie žaloby a podania tak na súdy ako aj na prokuratúru ostali bez akejkoľvek odozvy.
Podľa Polačka zatiaľ ani vláda, ani rezort dopravy nereagovali na podania UNAS. O nedostatkoch systému svedčia výsledky vlastného vyhodnocovacieho systému kontroly výberu mýta. Dopravcovia si ho zaviedli od marca a odvtedy testujú 100 vozidiel.
Výsledky ukázali, že okrem iného sa spoplatňujú aj tie úseky ciest, ktoré vozidlá neprešli, ale aj chybné účtovanie zo strany prevádzkovateľa a mnohé ďalšie nedostatky. V tejto súvislosti Polaček zdôraznil, že dochádza k priamemu poškodzovaniu dopravcov a k neoprávnenému výberu mýta.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies