Ukrajinská kapela prepísala hit anglickej skupiny The Clash

NETKY.SK • 20 Marec 2022, 17:18 • 2 min
Ukrajinská kapela prepísala hit anglickej skupiny The Clash

KYJEV – Ukrajinská punkrocková skupina Beton prepísala text slávneho hitu z roku 1979 London Calling anglickej kapely The Clash, aby poukázala na udalosti na Ukrajine a vyzbierala peniaze na pomoc hnutiu odporu.

slovakia

left justify in out

Pieseň premenovala na Kyiv Calling. V nedeľu o tom informovali portál britskej stanice BBC a tlačová agentúra Reuters. „Kyjev volá celý svet... Nebuďte nestranní, chlapci a dievčatá,“ spievajú traja členovia skupiny Beton v novej verzii hitu. Pieseň sprevádza video skupiny so zábermi na škody spôsobené vojnou na Ukrajine.

 

Traja členovia charakterizujú svoju hudbu ako hardcore punk. Kapelu tvorí architekt, ortopéd a podnikateľ. Muzikanti uviedli, že skladbu nahrali v štúdiu v meste Ľvov na západe Ukrajiny a že členovia skupiny The Clash ich zámer podporujú. Trojica dúfa, že vyzbiera peniaze na nevojenské operácie Hnutia odporu za slobodnú Ukrajinu (FURM), ako informoval hovorca hnutia.

 

 

„Mnohí ukrajinskí hudobníci sú teraz na bojiskách alebo v územnej obrane. Teraz vymenili gitary za zbrane,“ povedal vedúci spevák kapely Andrij Žolob. „Dúfame, že táto pieseň ukáže ducha Ukrajincov a náš vzdor proti ruskej agresii,“ dodal. The Clash bola jednou z najúspešnejších kapiel, ktorá sa objavila na britskej punkovej scéne koncom 70. rokov 20. storočia a mala niekoľko hitov, ako Should I Stay or Should I Go a  Rock the Casbah.

 

Možno vás zaujme: Dnes sa začína astronomická jartwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies