Už šiesta prevádzka reťazca Metro v SR začala svoju činnosť

NETKY.SK • 27 Október 2010, 11:35 • 2 min
Už šiesta prevádzka reťazca Metro v SR začala svoju činnosť

Už šiesta prevádzka reťazca Metro v SR začala svoju činnosť

slovakia

left justify in out

V poradí už šiesta prevádzka veľkoobchodnej siete METRO Cash & Carry v SR začala od dnešného dňa svoju činnosť v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves. Nová predajňa má slúžiť predovšetkým zákazníkom zo strednej a západnej časti hlavného mesta a z celého regiónu Záhoria, ponúknuť chce kompletný servis pre podnikateľov pod jednou strechou.
      Predajňa sa nachádza na pozemku s celkovou výmerou 4,72 ha, kde vyrástlo 12.000 m2 veľkoobchodných priestorov, z ktorých 7300 m2 tvorí samotná predajná plocha.
      Veľkoobchodné stredisko je základom novej mestskej štvrte Bory, budúcej komerčnej a rezidenčnej zóny vyrastajúcej na severozápade Bratislavy. Výška investície spoločnosti METRO do regiónu predstavuje 26,5 milióna eur a do lokality prináša 250 nových pracovných miest. Stredisko ponúka viac ako 30.000 potravinových a nepotravinových tovarov, pričom viac ako 95 % sortimentu pochádza od slovenských dodávateľov.
      Metro Cash & Carry Slovakia je súčasťou nadnárodnej skupiny METRO Cash & Carry International, ktorá má zastúpenie v 32 krajinách sveta so 677 veľkoobchodnými centrami typu cash & carry. V roku 2009 dosiahla tržby vo výške 31 miliárd eur.
      Na Slovensku patrí do siete 6 veľkoobchodných centier pre podnikateľov, zamestnáva na Slovensku 1380 zamestnancov a v roku 2008 dosiahla výška jeho tržieb 503 miliónov eur.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies