Týždenné či mesačné lístky na vlak využíva na jazdu do práce 45-tisíc ľudí mesačne

NETKY.SK • 19 November 2016, 10:52 • 2 min
Týždenné či mesačné lístky na vlak využíva na jazdu do práce 45-tisíc ľudí mesačne

BRATISALAVA - Približne 45-tisíc ľudí mesačne jazdí vlakom na týždenné a mesačné predplatné lístky do práce. V priemere takto do zamestnania dochádzajú na vzdialenosť 33 kilometrov. Vyplýva to z najnovších údajov štátneho dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK).

slovakia

left justify in out

Po tom, čo štát od februára 2015 zvýšil zľavy na tieto traťové lístky z pôvodných 30 % až 45 % na jednotných 50 % z obyčajného cestovného, záujem o takéto lístky vzrástol. A podľa dopravcu stúpa aj naďalej, keďže sa v tomto roku zvýšil o 9 %. "Najväčší záujem je o traťové týždenné lístky, pri nich je nárast až o 25 %," vyčíslil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

 

V rámci západného Slovenska sú podľa ZSSK takéto lístky najčastejšie využívané vo vlakoch na trasách Bratislava – Trnava či Bratislava – Galanta alebo Bratislava – Šaľa. Na východe Slovenska je zvýšený záujem najmä o linku Košice – Margecany a v okolí Žiliny sú to úseky Vrútky – Žilina, Čadca – Žilina a Kysucké Nové Mesto – Žilina.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies