Tvorcovia pokrstili seriál RTVS Tajné životy

NETKY.SK • 18 December 2014, 11:26 • 2 min
Tvorcovia pokrstili seriál RTVS Tajné životy

BRATISLAVA - Generálny riaditeľ RTVS Václav Mika a tím tvorcov pokrstili v stredu večer v kaviarni Divadla Nová scéna trinásťdielny seriál Tajné životy.

slovakia

left justify in out

„Asi pred rokom takto sme predstavovali teaser na Kolonádu a teraz opäť prinášame seriál, ktorý vznikol na pôde RTVS. Tento seriál má charakteristiku pôvodný a náš dramatický seriál a je to seriál z reálneho života. Chcem poďakovať všetkým tvorcom, celému nášmu tímu, hercom a účinkujúcim. Dúfam, že si seriál nájde divákov a priazeň publika, ktoré stojí o takéto diela. Keď sa nám pri ňom bude chcieť plakať a smiať, to sú emócie, ktoré sme chceli do seriálu dostať a verím, že divák si to tam nájde,“ povedal Václav Mika počas úvodného príhovoru.

 

„Moje želanie je, aby tento seriál priniesol to, čo očakávame. To znamená kvalitu, originalitu a to, čo dobrý dramatický seriál ponúka,“ zaželal a rozkrojil tortu, ktorú pripravili na počesť nového televízneho projektu. Tajným životom zaželali všetko dobré aj programový riaditeľ RTVS Tibor Búza a režisér seriálu Ján Sebechlebský. „Téma z prostredia azylového domu ma zaujala. Cítil som v nej možnosti dramatického deja, autentickosť a inakosť. Neviem o tom, že by bola doteraz spracovaná v českej, slovenskej alebo inej televízii. Som milovník seriálov, myslím, že kvalitný seriál dáva možnosti na väčšej ploche a vo viacerých vrstvách rozprávať o vážnych veciach formou, ktorú je divák schopný prijať. To bol aj prípad Tajných životov - stretávajú sa tam rôzne problémy sociálnych skupín, rodinných vzťahov a taktiež kriminálne témy,“ priblížil Sebechlebský. 

 

Tajné životy vznikali 82 dní. Nakrúcalo sa prevažne v exteriéroch, ale aj na Najvyššom súde, na súde v Rači či v kolónii, kde žijú najnižšie sociálne vrstvy. Seriál približuje osudy žien, ktoré hľadajú nové životné začiatky za múrmi azylového domu. Autorkami námetu a scenára sú Biba Bohinská a Naďa Clontz. „Pre každého scenáristu je azylový dom neuveriteľná dramatická situácia, a keď sme s Naďou začali na tom pracovať, tak sme sa snažili hlavne o to, aby to nebola depresia, aby to nebolo o tom, že sa ľudia na to pozrú a budú vyskakovať z okien a ani sme sa nesnažili pomôcť tým týraným ženám, ale snažili sme sa ukázať, že keď sa chce, tak to proste ide,“ povedala Biba Bohinská. 

 

Ústrednú pieseň Chce sa mi plakať, chce sa mi smiať naspievala Sima Martausová, o hudbu pre seriál sa postaral bývalý člen skupiny Nightwork, herec a hudobník Jan Maxián.

 

V hlavných úlohách sa predstavia známe tváre ako Zuzana Mauréry, Szidi Tobias, Judita Hansman, Anna Šišková, Gabika Marcinková, Vanessa Šarköziová, Jarmila Hittnerová, Kristína Farkašová či Lenka Košická. Po ich boku si v seriáli zahrajú napríklad aj Vladimír Kobielsky, Peter Kočiš či František Kovár a ďalší. Prvý diel uvedie RTVS vo štvrtok 1. januára o 20:20 a vysielať ho bude v rovnakom čase každú nedeľu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies