Trump sa v pondelok plánuje osobne zúčastniť na pojednávaní za podvody

NETKY.SK • 2 Október 2023, 10:50 • 2 min
Trump sa v pondelok plánuje osobne zúčastniť na pojednávaní za podvody

NEW YORK - Bývalý americký prezident Donald Trump oznámil, že sa v pondelok v New Yorku plánuje osobne zúčastniť na prvom pojednávaní za obvinenia z podvodu s nehnuteľnosťami.

slovakia

left justify in out

"Zajtra ráno sa chystám na súd, aby som bojoval za svoje meno a reputáciu," uviedol Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social. Vinu poprel, prípad označil za podvod, newyorskú generálnu prokurátorku za skorumpovanú a sudcu za narušeného.


Pred súd sa v pondelok postaví s dvoma najstaršími synmi Donaldom Jr. a Ericom. Žalobu na nich v septembri 2022 podala generálna prokurátorka New Yorku Letitia Jamesová, pretože poskytovali bankám a poisťovniam "hrubo nafúknuté" čísla, aby si zabezpečili pôžičky a poistné krytie.

 

Sudca Arthut Engoron už minulý týždeň rozhodol, že sa dopustili podvodu nadhodnocovaním nehnuteľností a finančných aktív Trumpovej organizácie Trump Organization.


Sudca organizácii Trump Organization odobral licenciu, na základe ktorej spravovala svoje majetky v New Yorku. Trump by tak mohol prísť o kontrolu nad mnohými nehnuteľnosťami vrátane Trump Tower. Jamesová tvrdí, že medzi nadhodnotenými položkami je aj Trumpov byt v tejto budove.

Trump sa uchádza o republikánsku nomináciu v budúcoročných amerických prezidentských voľbách a čelí aj obvineniam v ďalších prípadoch, pripomína AFP.

 

V marci sa začína proces na pôde federálneho súdu vo Washingtone za pokus o zvrátenie výsledkov prezidentských volieb v roku 2020. Štátny súd v New Yorku bude rozhodovať o údajnom podplácaní a federálny súd na Floride o neprimeranom zaobchádzaní s dokumentami podliehajúcimi utajeniu.


V štáte Georgia čelí obvineniam za pokus o zvrátenie výsledkov volieb z roku 2020 v tomto štáte.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR / AFP Foto: BBC
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies