Tribunál nariadil Qantas, aby rokovali s odbormi a obnovili lety

NETKY.SK • 31 Október 2011, 23:00 • 2 min
Tribunál nariadil Qantas, aby rokovali s odbormi a obnovili lety

Tribunál nariadil Qantas, aby rokovali s odbormi a obnovili lety - Doprava Špeciálny austrálsky tribunál nariadil leteckej spoločnosti Qantas a odborovým zväzom, ktoré zastupujú jej zamestnancov, aby okamžite ukončili všetky svoje aktivity, vrátili sa k r

slovakia

left justify in out

img

Špeciálny austrálsky tribunál nariadil leteckej spoločnosti Qantas a odborovým zväzom, ktoré zastupujú jej zamestnancov, aby okamžite ukončili všetky svoje aktivity, vrátili sa k rokovaciemu stolu a snažili sa vyriešiť vzájomné spory.
Nezávislý tribunál vymenovala v sobotu 29. októbra austrálska vláda po tom, ako Qantas úplne zastavil všetky lety. To sa dotklo viac ako 68.000 cestujúcich. Dôvodom boli neustále sa opakujúce štrajky zamestnancov, pre ktoré museli často rušiť lety.
Aerolínie by teraz mali obnoviť leteckú prepravu a odborári zastaviť štrajky. Majú 21 dní na to, aby sa pokúsili nájsť spoločnú dohodu o platových a pracovných podmienkach. Ak sa nedohodnú, čaká ich tzv. povinná arbitráž.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies