Treba zefektívniť očkovanie proti ochoreniu COVID-19, tvrdí trnavský župan Viskupič

NETKY.SK • 8 Apríl 2021, 06:23 • 2 min
Treba zefektívniť očkovanie proti ochoreniu COVID-19, tvrdí trnavský župan Viskupič

BRATISLAVA – Predseda združenia samosprávnych krajov SK8 Jozef Viskupič sa chce v čo najkratšom čase stretnúť s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nom. OĽaNO).

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Informovala o tom kancelária združenia SK8. Cieľom stretnutia má byť nájdenie spôsobu, ako urýchliť a zefektívniť proces očkovania populácie proti ochoreniu COVID-19.

Samosprávne kraje vyše roka zabezpečujú distribúciu ochranných prostriedkov do ambulancií a zariadení sociálnych služieb. Od 11. februára 2021 sú zároveň poverené koordináciou očkovania na svojom území.

 

Prečítajte si tiež: Podvodníkom odzvonilo. Čakáreň na očkovanie prešla po kritike zásadnou zmenou

 

Župy na základe doterajších skúseností s centrálnym objednávacím systémom žiadajú, aby im bolo umožnené určovať počty prihlásených na jednotlivé dni.

 

Zároveň chcú kontrolovať ich zoznamy pred odoslaním SMS správ s konkrétnym termínom očkovania, za čo zodpovedá Národné centrum zdravotníckych informácií.

 

Mohlo by vás zaujímať: Chaos v očkovaní pokračuje, dlho očakávaná „Čakáreň“ je fiasko! Prihlasujú sa rôzni Matovičovci či Ute K*kotti

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies